П’ятниця, 20 Травня, 2022

Микитась, якого звинувачують у кіднепінгу, планував викрасти мера Чернігова

8 грудня 2020 року в Києві серед білого дня викрали Олега Мірошниченко, особистого юриста компанії ексголави “Укрбуд” Максима Микита. У місті був оголошений план “Перехоплення”, зловмисників затримали, а жертву звільнили. В організації злочину Мірошниченко звинуватив Микитася, який нібито намагався таким чином повернути борг — 800 тис. дол. У підсумку Микитась знову опинився в СІЗО де й залишиться як мінімум до 27 лютого, а Мірошниченко перестав захищати колишнього боса та поділився з пресою цікавою інформацією, в тому числі й стосовно мера Чернігова, Владислава Атрошенко, пише yes-chernigiv.com.ua.

“Впливовий друг з Чернігова”

В інтерв’ю виданню Країна UA Мірошниченко детально розповів про свої взаємини з колишнім головою “Укрбуд”, зокрема, про пристрасть останнього до алкоголю, про його сімейні та фінансові проблеми, та про те чому між ним та Мікітасем пробігла “чорна кішка”, та така, що справа дійшла до криміналу.

Свого колишнього шефа Мірошниченко називає “найбільшим шахраєм, якого він бачив у житті та прекрасним артистом”. На підтвердження своїх слів він розповів про те, що, коли Микитась вийшов з СІЗО під заставу в 80 млн грн, то затіяв безнадійне рейдерське захоплення декількох фірм, що коштувало йому 250 тис. дол. І все заради того, каже Мірошниченко, щоб “показати Києву, що він повернувся “. І це при тому, що у Микитася на той момент були величезні фінансові проблеми, а гроші для застави йому дав “один впливовий друг з Чернігова”.

На питання журналіста, чи це Атрошенко , Мірошниченко відповів ухильно, але пояснив, що Микитась та його “друг” сьогодні в дуже поганих відносинах. Більш того, додав юрист, після нападу на мене цю людини теж збиралися викрасти. А після, такі ж плани у Микитася були щодо правозахисника Сергія Боголюбова та сина генерального директора компанії “Укрбуд Девелопмент” Олега Майбороди. У нього (Микитася), сказав Мірошниченко, мабуть, уже зовсім дах поїхав

Що пов’язує Атрошенко та Микитася?

В першу чергу, звичайно, бізнес. А якщо детально — великий будівельний бізнес. Зокрема, у 2019 р. один з акціонерів “Укрбуду” Дмитро Федотенков розповів про їх спільний проект “Німеччина”, на який Микитась вивів за кордон 13 млн євро. За словами Федотенкова, у міського голови Чернігова там була частка. І це далеко не все, оскільки Атрошенко та Микитась давні ділові партнери.

Що ж сталося між ними та чому старі друзі “побили горщики”? За версією Атрошенко, Микитась обмовляє його, “тому що, щоб вийти з СІЗО, потрібно щось говорити”, а насправді ніяких відносин між ними не було й немає.

За версією Микитася, Атрошенко, під виглядом фінансової допомоги, (мається на увазі та сама застава) скористався ситуацією та “під шумок” переписав на себе його активи вартістю 5 млн дол. Крім того, Микитась звинуватив свого колишнього заступника Мармиша, в тому, що той змовився з Атрошенко та допоміг останньому переписати на себе основні активи бізнесмена — 10 будівельних компаній. Так це чи ні — неясно, але така велика “експропріація” власності могла, безумовно, стати причиною для викрадення Атрошенко.

Втім, навряд чи на цьому історія закінчилася, швидше за все тільки починається, і напевно обидві сторони конфлікту скоро порадують нас новими “інтимними” подробицями своїх “теплих” стосунків.