Неділя, 26 Червня, 2022

Епатаж або безкультур’я? Розмовні меми на злобу дня від мера Чернігова

Хтось влучно зауважив —  всі ми родом з СРСР  й, на жаль, після 30 років незалежності та трьох революцій це все ще так. Стосується цей постулат всіх, включаючи й політико-бізнесовий бомонд, який у нас нагадує чи то комунальну квартиру після капітального ремонту, то чи в’язницю суворого режиму класу VIP, пише yes-chernigiv.com.ua.

 У цьому специфічному середовищі існують певні правила поведінки. Так, з підлеглими та опонентами тут прийнято не церемонитися. Навпаки, їх рекомендується матюкати, ображати, бажано на фені та публічно.

У мера Чернігова Владислав Атрошенко великий досвід виживання у вітчизняному політичному “серпентарії” і знає про ці правила не з чуток. Результат — “влучні” вислови градоначальника на злобу дня розходяться в мережі на ура та навіть стають мемами в рунеті.

Представляємо деякі з них, з коментарями та прив’язкою до ситуацій.

 Безсоромна… ви… морда

Пам’ятається, був на Русі імператор, який відрізнявся простотою спілкування з підлеглими. Мабуть, в цьому плані з тих пір мало що змінилося.

12 березня 2016 року керівник “Чернігівводоканалу” Олександр Шкінь піддався публічній “моральній прочуханці” з боку недавно обраного мера. Атрошенко звинуватив Шкіня в численних порушеннях, а коли той намагався захищатися, назвав його “безсоромною мордою” та порадив «не ліпити горбатого”.

 До відома: Сталий вираз “ліпити горбатого” належить до злодійського сленгу та означає видавати себе за когось іншого або давати неправдиві свідчення.

Про закони общака

Слід зауважити, що пан Атрошенко відчуває незрозумілу схильність до кримінальному середовищі й періодично просвіщає наближених про те, як жити “по понятіям”.

Так, говорячи про свою позицію щодо фінансових махінацій з комунальними засобами, мер багатозначно зауважив: “Красти з общака не можна”. А сталося це якраз на пресконференції, присвяченій його першим 100 дням перебування на посаді міського голови.

У тому ж році, 30 червня, він знову згадав про правила користування “общаком”, уточнивши деталі процесу. Виявилося, що красти з “общака” все ж можна, але за певних умов. В оригіналі це прозвучало так: “Можна, щоб трохи до рук прилипало, але результат повинен бути якісним”. Робіть висновки.

Про дупу Єпініна

На одному із засідань виконкому дісталося на горіхи від мера його ж ставленику Олексію Єпінін, який очолював фонд комунального майна. В той день Єпінін нарешті дізнався “ціну свого заднього місця”, що коштує, за словами міського голови, 6 мільйонів. “Ну дороге заднє місце” закінчив  не без сарказму Атрошенко.

Про тітушок та беспрєдєл

І знову феня з мерських вуст: “Твоє ім’я асоціюється у мене з тітушками. У спорті ти твориш бєспрєдєл”. Так публічно поспілкувався мер Чернігова з колишнім депутатом міськради Кужельним на тему фінансування спортивних товариств.

До відома: “творити беспрєдєл”  — грубо порушувати поняття, неписані правила. Сталий вираз прийшов з кримінального середовища на початку 90-х.

Я йшов по життю рівно

Взагалі, за порівняно недовгий час свого правління містом Атрошенко наговорив на пристойну книгу афоризмів, все тут не вмістити, але не згадати останній шедевр від міського голови не можна. Подаємо в оригіналі: “Рівно я йшов по життю. І мені однаково з ким говорити. Якщо позиція рівна, ти можеш говорити й з Президентом, й зі злодієм. Мені є, що пред’явити на сьогоднішні, пред’явіть мені щось “.

Ну що тут додати, просто джерело мудрості і свято для душі!