Вівторок, 19 Березня, 2024

Корупція править Черніговом: вигадка журналістів чи сувора реальність?

Кількість публікацій про корупцію в Чернігові вказує на дві протилежні сторони нашої реальності. Світлу — сяка-така свобода слова в Україні все ж існує. Темну — при такій кількості компромату будь-який мер у цивілізованій країні став би вже фігурантом десятка кримінальних справ та як мінімум подав у відставку, пише yes-chernigiv.com.ua.

У нас же тиша й благодать. Атрошенко оселився в історичній частині міста, в величезному будинку, що нагадує торговий центр та у вус не дме. Правоохоронні органи та суди мовчать, а справи робляться.

Соцопитування перед виборами показали — понад 80% жителів Чернігова підтримують мера у всіх його починаннях й тільки 12% незадоволені.

Розбираємося, наскільки в такій ситуації виправдані звинувачення ЗМІ та де у нас “протікає”?

Ні-ні, та й вляпаєшся…

Слід сказати, що дуже показовим в плані корупційних підозр став скандал пов’язаний з бесідою Владислава Атрошенка з главою Офісу президента “Андрієм Богданом”, який виявився пранкером “Джокером”. Тут і образливі зауваження на адресу одного з народних депутатів, і прохання допомогти розв’язати питання з главою “Укрбуду” Мікітасем і ще маса цікавих моментів. Скандал вийшов гучний. Мер сам факт розмови визнав, але сказав, що листування … вів його водій.

За розмови, звичайно, не садять, але, погодьтеся, сам факт змушує замислитися.

Мені є що пред’явити, пред’явіть ви мені

Втім, крім компрометуючої бесіди з Джокером, є у журналістів й конкретні факти про незаконне ведення бізнесу. Так, ЗМІ не раз вказували на дивний розподіл підрядів на будівельні роботи в місті. Зокрема, з незрозумілих причин “улюбленцями” міськради в цьому плані виявилися дві компанії — ДСУ-14 і УТБ-Інжиніринг, які отримали за 4 роки замовлень більш ніж на мільярд гривень.

При цьому обидві фірми побічно пов’язані мером. Власник ДСУ-14 Будьонний — колишній партнер Атрошенко по бізнесу, керівник УТБ-Інжиніринг Романенко — співзасновник будівельної компанії, що входить в сферу інтересів Микитася, ще одного бізнес-партнера градоначальника.

До речі, сам Микитась, який перебуває зараз під слідством, вже неодноразово згадував Атрошенко у своїх заявах. Так, колишній глава “Укрубуд” звинувачував міського голову Чернігова у змові з колишнім юристом держпідприємства Мармишем, обвинуваченим, своєю чергую, САП у протизаконній діяльності по заволодінню майном на суму понад 80 млн дол.

За словами Микитася, саме Атрошенко вніс заставу у сумі 40 млн грн за Мармиша, а також купив у колишнього прокурора нерухомість на суму 1.6 млн дол., що належала раніше “Укрбуду”.

 У справі щодо незаконного відчуження власності на сьогодні фігурують 12 компаній, оформлених на людей близьких до мера Чернігова. І це тільки крапля в морі. Бізнес-інтереси Атрошенко, крім будівництва, поширюються на енергетичний сектор, сільське господарство, торгівлю і багато іншого, де теж напевно не все гладко та законно.

“Змичка” бізнесу та влади у регіоні

Добре, коли бізнес та влада співпрацюють — від цього користь всім. Погано, коли влада та бізнес стають єдиним цілим — це вже ознака корупції, що власне ми й спостерігаємо на Чернігівщині.

Сьогодні Атрошенко — великий підприємець, який володіє цілою бізнес-імперією. Й коріння цього багатства йдуть від “дружби” з окремими впливовими людьми. Зокрема, з екс-губернатором області Миколою Бутко, які працювали ще в 80-х заступником директора Чернігівського заводу радіоприладів, де в той час працював й батько майбутнього мера Анатолій Атрошенко.

Надалі Владислав Атрошенко та Микола Бутко неодноразово перетиналися у різних сферах бізнесу.

Ще один партнер по бізнесу чернігівського градоначальника ( знову голова ОДА) — Валерій Куліч, відкрив для Атрошенко доступ до нових сфер, особливо до сільського господарства. Їх спільні проекти й зараз процвітають на півдні Чернігівської області.

Великі справи стоять й за дружбою з екс-главою “Укрбуд” Мікітасем. Правда, сьогодні партнери “побили горщики” й Атрошенко усіма засобами намагається відхреститися від колишнього соратника, але свого часу у них багато що вийшло.

Сам собі господар?

Сьогодні бізнес Владислава Анатолійовича вийшов на такий рівень, коли він не потребує будь-якої фінансової підтримки. При цьому за такого розмаху справ, покровителі на верхах йому потрібні, як ніколи.

Згідно з декларацією за 2015 року, вже 5 років тому, мер Чернігова був одним з найбагатших депутатів Верховної Ради, з масою нерухомості та частками у різних підприємствах.

Крім цього, від батька Атрошенко дісталося у спадок мало не 140 млн грн та будинок майже 800 кв.м у центрі Чернігова, побудований на місці знесеної комунальної будівлі.

Є у чернігівського мера свої інтереси й у медіа, де він володіє часткою телеканалу “Дитинець” та контролює інтернет-провайдера “Основа”.

Заробляє міський голова на оренді, здаючи в користування підприємцям, скуплені за “копійки” адмінбудівлі. Є у нього асфальтний завод та завод будматеріалів, які отримують міські підряди, а також інші фірми, що мають доступ до підрядів місцевих комунальних підприємств.

Як висновок

Можливо, саме тому Атрошенко не став приєднуватися до президентської партії, а створив власний проект “Рідний дім”, команду в який формував за принципом особистої лояльності з усіх партій, представлених у регіоні, починаючи від ОПЗЖ та закінчуючи “Блоком Петра Порошенка”.

Таким чином, у партії Атрошенко виявилися мало не всі мери Чернігівської області, на рейтингу яких він в результаті й “в’їхав” у міську, обласну та районні ради.

Результат — у Чернігівській обласній раді “Рідний дім” став найбільшою фракцією з 19 голосами (всього 64 депутати та 5 партій). У самому Чернігові партія Атрошенко провела в міськраду 26 депутатів, а кандидат у мери переобрався на другий термін, набравши 57% голосів.

Що сказати, талановита людина, талановита в усьому, встигає й лавочки у скверах Чернігова ставити, й партії створювати, й мільйони заробляти. Так і живемо.

.,.,.,.