П’ятниця, 20 Травня, 2022

Секс-скандал у ЗСУ набирає обертів: що відбувається У Чернігівському військкоматі?

Гучний скандал у ЗСУ, пов’язаний з обвинуваченням військового комісара Чернігівській області полковника Криворучко у сексуальних домаганнях, недавно отримав своє продовження. Так, кілька днів тому жертва харасменту, співробітниця Чернігівського обласного військкомату, Ольга Деркач заявила, що після її звернення до поліції на неї тиснуть, вимагаючи звільниться або перевестися на інше місце роботи. Розбираємося, з чого все почалося та що діється у військкоматі, пише “yes-chernigiv.com.ua“.

Байдужість та кругова порука

Правозахисниця Ольга Решетилова, що займається справою Деркач, на своїй сторінці в Facebook повідомила, що Генштаб, на жаль, прийняв прогнозоване в цій ситуації рішення — всіма засобами прикривати Криворучко. Решетілова констатує, що “корпоративна солідарність” в ЗСУ, а простіше, кругова порука, залишається на надвисокому рівні.

За словами правозахисниці, про це говорить і те, що службову перевірку за скаргою Деркач максимально затягують, намагаючись спустити справу на гальмах. Одночасно на військовослужбовця чинять психологічний тиск. Так, начальник Деркач, він же фігурант секс-скандалу, полковник Криворучко оголосив про її службову невідповідність, а керівництво “зверху” пропонує Ользі не виносити сміття з хати та перевестися в інше місце.

На думку Решетилової, службове розслідування йде з грубими порушеннями, зокрема, на час перевірки та досудового розслідування Криворучко не відсторонений від роботи, й, відповідно, може впливати на показання своїх підлеглих. Що він, власне, й робить, демонструючи всім, що йому нічого не загрожує. Безумовно, у такій ситуації співробітники військкомату відмовляються давати свідчення. При цьому правозахисниця заявила, що зам’яти цю справу Криворучко навряд чи вдасться, оскільки з Деркач працюють найкращі юристи Української Гельсінської спілки та у полковника є всі шанси опинитися за гратами.

З чого все почалося?

За словами Ольги Деркач “приставати” до неї Криворучко почав ще у 2016 році. Військовослужбовець зауважує, що так само він ставився й до інших підлеглих жіночої статі. Відносини ж з начальником зіпсувалися після того, як Ольга відмовилася від запропонованого “інтиму”. За її словами, після цього полковник став її публічно ображати, неодноразово висловлював сумніви в її професіоналізмі. Деркач каже, що жила у постійній напрузі та думала перевестися на інше місце роботи.

Свого ж піку конфлікт досяг у жовтні минулого року, коли Криворучко привселюдно відчитав підлеглу та звинуватив в тому, що вона нібито приписує йому сексуальні домагання. Після цього у Ольги різко погіршилося здоров’я. Вона звернулася до військового госпіталю, де жінці поставили діагноз “Гостре порушення мозкового кровообігу”. Деркач, каже, що тоді вона вирішила йти до кінця та звернулася в поліцію. У військкоматі оголосили про службову перевірку, а 1 січня 2021 р. правоохоронні органи почала досудове розслідування.

На сьогодні пресслужба національної поліції області повідомляє, що у даній справі відкрито кримінальне провадження за ст. 153 КК “Примушування особи без її добровільної згоди для здійснення акту сексуального характеру з іншою особою”, йде розслідування.

До речі, сам полковник Криворучко спілкуватися зі ЗМІ відмовився, заявивши, що у даній справі він проходить як свідок (?) та що збирається подавати в суд на Деркач за наклеп.