Субота, 25 Червня, 2022

Так погано ще не було: з 8 квітня Чернігів знову посилює карантин

Влада Чернігова визнали, що епідеміологічна ситуація в місті найгірша за весь минулий період: збільшується кількість інфікованих, зростають показники госпіталізації, смертності та число “важких” хворих, які потребують забезпечення киснем На сьогодні в місті вже половина “кисневих” ліжок зайнята. Далі на yes-chernigiv.

Виходячи з цього, міськрада з 8 квітня вводить нові обмежувальні заходи, мета яких максимально локалізувати вогнища поширення вірусу. Що зміниться від сьогодні?

Йдемо до вибіркової госпіталізації?

Днями міський голова Владислав Атрошенко навів дані статистики, які свідчать, що ситуація в Чернігові з ростом захворюваності COVID -19 близька до критичної. Так, за словами мера, до “третьої коронавірусної хвилі” найгірший для міста день в цьому плані був 4 грудня 2020 року. Тоді в Чернігові офіційно зареєстрували 1551 інфікованого, а зайнятих ліжок в медсанчастинах було 255. На сьогодні їх вже 376.

Те ж стосується й хворих, які потребують кисневої підтримки, на початку грудня 2020 року їх було не більше 100, а зараз майже 200 і, судячи з усього, ці цифри будуть тільки зростати.

У зв’язку з цим Атрошенко звернувся з проханням до городян максимально обмежити коло своїх контактів. Інакше, за словами мера, “ми через тиждень-два прийдемо до вибіркової госпіталізації”.

Очевидно, що слова міського голови не поліпшили ситуацію й з 8 квітня в Чернігові був посилений карантин.

Зокрема, з 12 квітня на невизначений термін закриваються дитсадки, а маски на вулицях стають обов’язковими вже сьогодні. Крім того, за рішенням міськради з 8 квітня заборонено проведення всіх культурно-мистецьких заходів, а релігійні проводитимуть виключно на вулиці. Закриваються також басейни й оздоровчі комплекси.

Раніше в Чернігівській області через погіршення епідеміологічної ситуації та припинення руху громадського транспорту, на 24 квітня було перенесено пробне ЗНО.

 До відома, за минулу добу в області зафіксовано — 195 випадків зараження коронавірусів, з них – 111 в Чернігові, 8 осіб померло, 330 видужали.

Всього ж з початку епідемії на Чернігівщині захворіло 44 тис. 901 особа, 34 тис. 891 особа одужала, 897 померло. На сьогодні в лікарнях регіону перебуває — 1087 жителів.

Нагадаємо також, що з 24 лютого в області проходить вакцинація. На сьогодні щеплення від COVID-19 отримали — 6 тис. 400 осіб і на цей момент вакцини в місті немає, її постача очікується з дня на день.