Неділя, 26 Червня, 2022

Коли мер Чернігова зробить щеплення від COVID-19 і чому одна за одною країни відмовляються від вакцини AstraZeneca

На жаль, проблема COVID-19 у 2021 р. нікуди не зникла та навіть загострилася. Люди масово помирають від хвороби, від якої поки що ліків не придумали. При цьому ставлення до вакцинації у населення більш ніж стримане. Тотальна недовіра до влади переноситься на все, що “нагорі” роблять, пише yes-chernigiv.com.ua.

Так,  закуплена Києвом “британсько-індійська” вакцина AstraZeneca в Україні попала під жорстку критику. У результаті,  щепитися відмовляються навіть медики, головний санітарний лікар Ляшко захворів відразу після вакцинації, а на довершення до всього протягом останніх декількох днів багато країн у світі відмовляються від сумнівного препарату через серйозні побічні ефекти. А що каже на це влада в Чернігові, зокрема, мер Владислав Атрошенко?

Атрошенко пообіцяв вакцинуватися, але…

Мер сказав, що довго думав, але вирішив щеплення зробити тому, що вдруге хворіти не збирається. При цьому агітувати народ вакцинуватися міський голова принципово не буде, оскільки немає впевненості, що препарат не дасть побічних ефектів, серед яких Атрошенко назвав навіть генну мутацію.

 А також мер заявив, що людям з міцним імунітетом краще почекати, оскільки якість вакцини буде поліпшуватися, а ось тим, хто входить до групи ризику, краще не чекати, а зробити щеплення зараз. Згадав Атрошенко і про штучну природу вірусу.

До відома, за останні 2 дні у Чернігові від COVID-19 добровільно зробили щеплення 176 медпрацівників.

Хто і чому вже відмовився від вакцини AstraZenecа?

Однім з перших у Європі “мораторій” на AstraZeneca наклав уряд Данії. Зупинили вакцинацію через важкі побічні наслідки для здоров’я людей. Зокрема, мова йшла про утворення тромбів і було заявлено про одне смертельний випадок. При цьому міністерство охорони здоров’я Данії заявило, що на цей момент зв’язок між цими випадками і вакцинацією не встановлена. Однак процес на два тижні для аналізу ситуації все ж призупинили.

Після Данії, де AstraZeneca прищепилося близько 150 тис. осіб, протягом декількох днів аналогічне рішення прийняли в Естонії, Латвії, Люксембурзі, Литві, Швеції.

До відома, сьогодні Канада заявила, що продовжить використовувати “оксфордський” препарат, оскільки не бачить серйозних причин для відмови від нього, а глава Європейської медичної асоціації зауважив, що “переваги AstraZeneca переважують її недоліки.”

Чернігівщина в помаранчевій зоні

На сьогодні Україна знову розділена на зони, відповідно до кількості заражень і Чернігів вже в помаранчевій, за якою слідує червона. При цьому до останніх вихідних статистика показувала помірна кількість заражень, але з понеділка почався “стрибок” — кількість хворих збільшилася, в лікарнях знову говорять про брак місць.

Станом на 15 березня в червоній зоні опинилися Житомирська. Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька області, а граничний рівень госпіталізації перевищено в 9 регіонах країни.