П’ятниця, 20 Травня, 2022

Владислав Атрошенко про карантин: “Цей цирк треба скасовувати”

Сьогодні на нараді в мерії міський голова Чернігова Владислав Атрошенко емоційно відреагував на інформацію про подальше погіршення епідеміологічної ситуації в місті. На думку Атрошенко, головна проблема в тому, що громадяни не проявляють свідомість і на кожному кроці порушують карантинні обмеження, пише yes-chernigiv.com.ua.

Що турбує мера?

Атрошенко підбив проміжний підсумок після введення жорсткого карантину в місті та визнав ці заходи неефективними, з одного боку. А з іншого боку, заявив мер, страждає економіка — ресторани не працюють, малий бізнес стоїть, люди не отримують зарплату. Виходить, що не варта справа заходу.

 Вся проблема в тому, заявив міський голова, що люди байдуже ставляться до розпоряджень влади. А якщо свідомість населення на нулі, то будь-який карантин до лампочки.

 До того ж, на думку мера, Великдень, що наближається,  тільки погіршить ситуацію. Якщо зараз, сказав Атрошенко, всім начхати на заходи безпеки, то тоді буде і поготів. Люди масово підуть на службу до церкви і яка там дистанція … Ось тільки 25 померлим від коронавірусу за останній тиждень вже нічого  пояснювати не потрібно, похмуро підсумував мер.

На завершення свого емоційного виступу, Владислав Анатолійович звернувся до керівника відділу надзвичайних ситуацій Григорію Годуна з проханням підготувати проект карантинних обмежень, що реально працюють. Або так, сказав Атрошенко, або скасовуємо карантин. А то, що зараз робиться — це цирк. Ніхто нічого не дотримується, давайте повернімося до більш м’яких заходів. А якщо буде погіршення, 500 хворих, тоді будемо щось вирішувати.

Звичайно, зауважив Атрошенко, логіка підказує продовжити карантин до 10 травня, але, з іншого боку, все та ж проблема доцільності цих заходів. Ми ніяк не можемо вплинути на гіпер-і супермаркети, ненабагато краща ситуація з транспортом. Нічого поки що не працює, питань достатньо, а відповідей немає, резюмував міський голова.

До відома, за останню добу на Чернігівщині від COVID-19 померли 18 осіб, виявлено 19 випадків зараження, з них 6 у Чернігові. Видужала в регіоні — 401 особа, в обласному центрі, відповідно, — 258.

Всього ж по країні за останню добу виявлено — 12 тис. 162 випадки інфікування коронавірусом, померло — 429 осіб.

Сьогодні, через погіршення ситуації з ростом захворюваності, США внесли Україну до списку держав, які не рекомендується відвідувати туристам. Одночасно заступник міністра охорони здоров’я Ляшко пообіцяв, що повного локдауна на великодні свята в Україні не буде.