Неділя, 26 Червня, 2022

Атрошенко: “Локдаун в Чернігові вже завтра, чекаємо рішення комісії з надзвичайних ситуацій”

З 26 березня в Чернігові можуть ввести жорсткі карантинні обмеження, якщо ці заходи схвалить міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, пише yes-chernigiv.com.ua.

Так, про епідеміологічну ситуацію в обласному центрі, що стрімко погіршується, міський голова Чернігова висловився перед відкриттям 6-ї сесії міської ради. За його словами, показник госпіталізації у 230 осіб вже пройдено. Зараз за добу, заявив мер, в лікарні з діагнозом COVID-19 надходить до 30 осіб. 

Тому буде доцільним не чекати понеділка, а ввести локдаун з п’ятниці, 26 березня.

При цьому які плануються обмеження, та яких сфер життєдіяльності вони торкнуться Атрошенко не уточнив.

До речі, за кілька днів до сьогоднішньої заяви міський голова, говорячи про можливі обмеження при режимі жорсткого карантину, називав: зміну графіка роботи навчальних закладів та закладів громадського харчування, а також посилення контролю за перевезенням пасажирів у громадському транспорті.

І не тільки Чернігів?

Голова Чернігівської ОДА Ганна Коваленко також заявила, що область знаходиться в кроці від червоної зони за темпами зараження населення COVID-19. Так, за її словами, станом на 24 березня коефіцієнт виявлення нових випадків склав 16,6% при гранично допустимих 20%.

 Коваленко також повідомила, що рівень госпіталізації в області сьогодні — 80% і процес йде по наростаючій. На 25 березня в регіоні, в медустановах, на стаціонарному лікуванні перебуває 736 осіб і зайнято понад 60% ліжко-місць, а завантаженість ліжок з подачею кисню — 55%. За словами Коваленко, всього в області для інфікованих  коронавірусом підготовлено — 1621 місце в 18 лікарнях, з них майже 90% підключені до кисню.

Як заявила Коваленко, зараз область знаходиться в помаранчевій зоні, але якщо наявна динаміка не зміниться, локдаун неминучий.

До відома, на сьогоднішній день на Чернігівщині в рамках кампанії імунізації населення отримали щеплення 2965 осіб.

І в цілому по країні та у світі

За минулу добу в Україні встановлено два сумних антирекорди: зафіксовано 16669 випадків зараження, померло 362 людини. За словами міністра охорони здоров’я Степанова, найгірші показники за кількістю інфікованих в Одеській, Житомирській, Львівській та Хмельницькій областях.

Всього ж на планеті з початку епідемії заразилося — 125, 4 млн осіб. З них померло — 2.7 млн, видужало 101, 3 млн осіб.