Субота, 31 Липня, 2021

Як мер Чернігова забудовує місто: на благо чернігівців чи приватних підприємців?

Від “золотого батона” до “господаря” регіону: наскільки “рівно йшов по життю” мер Чернігова?

Якби  можна було б поставити діагноз нашому суспільству, з точки зору психології — він виглядав би як класичний "стокгольмський синдром". Інакше пояснити...

Епатаж або безкультур’я? Розмовні меми на злобу дня від мера Чернігова

Хтось влучно зауважив —  всі ми родом з СРСР  й, на жаль, після 30 років незалежності та трьох революцій це все ще...

“Велике будівництво” або велика афера: куда прямує розпіарений Зеленським проект?

У перших числах грудня департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА відрапортував, що соціальні об'єкти, які відносяться до президентської програми...

Корупція править Черніговом: вигадка журналістів чи сувора реальність?

Кількість публікацій про корупцію в Чернігові вказує на дві протилежні сторони нашої реальності. Світлу — сяка-така свобода слова в Україні все ж...

З тих пір як бізнесмен і політик Владислав Атрошенко став мером Чернігова, в місті почався світанок будівництва, перепланування і облаштування вулиць. Якщо не вникати глибоко, то рядовим жителям залишається тільки радіти тому, що місто розвивається і пишатися своїм міським головою. Але якщо копнути, то виявляється, що зовсім не любов до чернігівців і Чернігову рухає Владиславом Анатолійовичем, а особисті інтереси і перспективи серйозних заробітків. Детальніше на yes-chernigiv.

Забудовник Микитась в боргу перед Атрошенко

Про тісні дружні зв’язки Атрошенко з великими забудовниками стало відомо ще під час передвиборної гонки кандидатів в народні депутати в 2016 році. Тоді мер Чернігова в відкриту агітував 206 виборчий округ Чернігова за скандального київського забудовника, президента державної корпорації «Укрбуд» Максима Микита, що є за сумісництвом головою благодійного фонду «Поліський оберіг» (власник фонду – Владислав Атрошенко).

Чи була це дружня послуга з боку міського голови, або використання адміністративного ресурсу Микитася, але співпраця на взаємовигідних умовах між Атрошенко і Мікітасем не можна заперечувати. Атрошенко повністю організував виборчу кампанію Микитася, яку до речі вели ті ж особи, що і кампанію Атрошенко. Він також особисто агітував виборців за київського забудовника. Приклад, коли на відкритті дитячого садка в селі Старий Білоус мер міста анонсував приїзд «кандидата в депутати Максима Микита».

Маючи такі зв’язки, Микитась практично без конкурентів будує в Чернігові, а мер отримує непомірні відкати.

1

Атрошенко змінює міські забудови на дорогі автомобілі

Серед друзів-забудовників у Атрошенко числиться і Володимир Пригода – бізнесмен і місцевий чернігівський забудовник. Про це стало відомо, завдяки скандалу з автомобілем BMW, який належить стати в нагоді, а користується ним Атрошенко за інформацією видання «Нашi грошi». Безумовно, можна повірити в чисто дружню послугу «дай покататися», але чому ж тоді цей забудовник замість реконструкції житлового будинку на вулиці Шевченка, 4а (як зазначено в містобудівної документації) насправді веде нове будівництво?

Якщо вірити інформації, що гроші на це будівництво Пригода зайняв у самого Атрошенко, то стає ясно чому «беха» офіційно перебуває в користуванні мера, а на порушення містобудівної документації закриваються очі.

2

Як мер Чернігова використовує родичів у привласненні міських будівель

Потрібно прикриватися по всіх фронтах, і крім друзів серед забудовників потрібно мати своїх в департаменті містобудування при адміністрації. Потенційного «друга» Атрошенко побачив в Валерії Бондарчука, кандидатуру якого навесні 2016 пропхав на посаду заступника міського голови з питань архітектури і містобудування. Однак чи то Бондарчук не захотів допомагати дерибанити Чернігів, то їх бізнес-плани не співпали, але вже в листопаді 2016 з коментарем «Хороша людина – не професія» мер звільнив Бондарчука з посади.

Не забуває голова Чернігова і про залучення родичів до присвоєння нерухомості міста. Зовсім недавно на засіданні міськвиконкому на порядок денний було винесено питання про надання дозволу на реконструкцію першого поверху нежитлового приміщення по вулиці Всіхсвятської, 5 під торгово-офісний центр. До речі, претендентом на проведення реконструкції виступає ТОВ «МПН», співвласником якого по чистій випадковості є 72-річна мати Владислава Атрошенка Тамара Атрошенко.

3

Конфлікт інтересів в забудові Чернігова

Досить часто міський голова Чернігова говорить про конфлікт інтересів, коли мова заходить про містобудівній сфері міста. І мабуть він має на увазі конфлікт своїх власних інтересів з чесними забудовниками і підприємцями, готовими прозоро працювати.

В середині листопада на робочій нараді Атрошенко висловив свої сумніви з приводу доцільності проведення земельних аукціонів. Він розуміє, що впровадження такої системи визначення компаній-забудовників для облаштування та розширення Чернігова необхідно. При цьому висловив підозру в можливій змові між забудовниками, що призведе до перетворення аукціонів в «договорняки».

Щоб попередити змови в обхід себе, Атрошенко вирішив, що потрібно придумати механізми, що дозволяють анулювати результати торгів, якщо буде запідозрено щось недобре. Погодьтеся, досить розумний спосіб монополізувати можливість заробітку на роздачі земельних ділянок під забудову та іншої містобудівної діяльності!

4

Чернігівський голова придумав, як заробити на «хрущовках»

Набридло меру заробляти по-дрібниці, роздаючи окремі будинки і ділянки, тому в місті назріло план по знесенню «хрущовок» і будівництва на їх місці нових багатоповерхівок. Програма передбачає залучення приватних забудовників при частковому фінансуванні з міського бюджету.

До речі, дивним чином забудовники вже визначені і залучені. Ними стали «Основа-Буд 7» і «Укрсівербуд». І виникає резонне питання – за якими критеріями або механізмам відбувався відбір? А спостерігаючи сумний досвід перетворення «реконструюються» житлових будинків в офісні приміщення і торгові центри, не виростуть чи на місці знесених «хрущовок» не житлові будинки, а не щось інше.

Судячи з усього, за час мерування в Чернігові Атрошенко встиг суттєво примножити свій і так чималий капітал. Ось він справжній господар міста – керує на благо… собі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Як за царя в Чернігові обирали владу та що змінилося з того часу

Сьогодні виборність влади на всіх її рівнях — основна парадигма існування більшості країн. І навіть в державах, де вона реально не працює,...

Все про амортизатори

Автомобіль в сучасному світі - це не розкіш, а засіб пересування. На дорозі за кермом можна зустріти, як чоловіка, так і жінку...

Амортизація для автомобіля: де придбати деталі в Чернігові?

Система амортизації в автомобілі - це невід'ємна частина підтримки коліс під час руху. Незважаючи на перешкоди на дорозі, кожна машина повинна утримувати...

Де застосовують пінцет і його основні характеристики

Пінцетом називають інструмент, який комфортно поміщається в руці. Він передбачений для взяття дрібних елементів і предметів, які не виходить втримати руками. Прилад...

Поїздка на Буковель на вихідні: як провести дозвілля

Провести цікаво, яскраво відпустку, або ж просто вихідні можна. Поїздки на Буковель, наприклад, допоможуть урізноманітнити фото біля моря, на пляжі чимось іншим....