П’ятниця, 29 Березня, 2024

“Нокаут” для Олега Ляшка: чому досвідчений політик програв вибори на Чернігівщині та що його чекає у майбутньому?

Будь-яка виборча кампанія — це серйозний струс системи та перевірка політиків на стресостійкість. І якщо місцеві вибори на Чернігівщині у 2020 році закінчилися з прогнозованим результатом, то парламентські  “довибори”, що несподівано сталися у 208 виборчому окрузі на Чернігівщині, порадували інтригою та непередбачуваністю. Втім, іншого результату від кандидата у депутати ВР Ляшка ніхто й не очікував, пише yes-chernigiv.com.ua.

Що сталося та до чого тут Ляшко?

Все почалося з того, що відомий політик, оратор, а з недавніх пір співак та шоумен, Олег Ляшко, який не пройшов у Верховну Раду на останніх виборах, отримав несподіваний шанс “дообратися” по “мажоритарці”. Це сталося після раптової, трагічної смерті депутата ВР Валерія Давиденко.

І як тут не повірити у диво. Вибори призначили у тому самому 208 окрузі (Бахмач), де Ляшко вже впевнено перемагав у 2012 році. Не дивно, що Олег Валерійович не сумнівався у своїй перемозі над незрозумілими конкурентами. Але як говорить народна мудрість — не кажи гоп.

Підсумок: у результаті альянсу політичних сил, що сформувався ситуативно, Ляшко програв попри харизму, медійність та матеріальне забезпечення від гаманця №1 в Україні — пана Ахметова. Розбираємося, як таке могло статися та чи вартує ставити “хрест” на кар’єрі політика?

Невезіння чи божий промисел?

Аналізуючи приватне “ватерлоо” Ляшко у 2020 році, язик не повертається сказати, що він байдуже поставився до перевиборів. Навпаки, здається Ляшко зробив все та навіть більше, щоб виграти.

Так, розраховуючи на свою природну харизматичність, але не бажаючи ризикувати, він заручився підтримкою одного з найавторитетніших важковаговиків вітчизняної політики — Юлії Тимошенко та навіть підстрахувався парочкою “однофамільців-клонів” Гунько у списку претендентів. Здавалося б, “справа в капелюсі” … але не спрацювало.

У ситуації, що склалася так й підмиває сказати, що чернігівці раптово прозріли та просто “прокотили” радикала, який їм набрид, але якщо відкинути емоції, то проти Ляшко зіграв, неврахований їм, менталітет співгромадян та банальне небажання скласти 2 плюс 2.

Простіше кажучи, ексдепутата ВР Ляшко, “зробив” не “слуга народу” Гунько, який в’їхав у результаті до парламенту на бренді, що на очах втрачає свою привабливість, … а вдова покійного Валерія Давиденко, яка взяла 27% голосів. І тут спрацювали 2 фактори. Перший, Давиденко за життя 6 років “окучував” округ, що у підсумку принесло свої плоди. Другий, спрацювало звичайне людське співчуття до жінки, яка втратила чоловіка, а Ляшко тут виглядав, як нахабний загарбник, що прийшов на готове. У результаті ж, “на готове” прийшов Гунько та отримав депутатський мандат завдяки вдалому збігу обставин.

Залиште його сам на сам з Ляшко, та Олег Валерійович від конкурента й мокрого місця не залишив би.

Проте тепер вже остаточно маємо Верховну Раду без епатажного радикала, що, безумовно, позначиться на розподілі центрів впливу в українському політикумі у найближчій перспективі.

Що кажуть експерти про перспективи політика Ляшко?

Загальний сенс прогнозів щодо долі головного радикала країни зводиться до наступного — програти битву, не означає програти війну. Ляшко — “стріляний горобець” з міцним характером та винятковим відчуттям моменту,  й скоріше всього він (як і Тимошенко) ще покажуть себе при розіграші чергової політичної партії. Й тому, й іншому, кажуть експерти, потрібно тільки дочекатися, коли “трупи їхніх ворогів попливуть за течією”, а судячи з ситуації, що складається в країні, чекати цього залишилося недовго.

.,.,.,.