П’ятниця, 20 Травня, 2022

Зарплата Атрошенко — 744 тисячі на рік: скільки заробляють мери інших міст

У березні 2016 року депутати міської ради затвердили зарплату міського голови Владислава Атрошенка. Її максимальний розмір з доплатами тоді становив 14 тис. грн. При тому курсі долара — це було близько 550 $, пише yes-chernigiv.

Якою буде зарплата мера Чернігова у 2021 році?

З того часу багато що змінилося, але незмінною лишилась бідність пересічних громадян України. Втім, чиновників біди простих смертних як водиться, обходять стороною.

1 грудня депутати Чернігівської міської ради підтримали проект, який визначає зарплату міського голови, його заступників та секретаря міської ради. Заробітна плата цих державних службовців складається з окладу, що встановлюється Кабміном, і різних надбавок і премій. Відповідно в наступному році зарплата Атрошенко буде складатися зі ставки — 15 тис. 900 грн, надбавки за ранг — 1 тис. грн, надбавки за вислугу — 3380, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень — 1590 грн та інше, інше … Всього надбавок набігає приблизно на 46 тис. грн. Таким чином, зарплата міського голови Чернігова перевищує 62 тис. грн в місяць, що в доларовому еквіваленті становить близько 2200 $.

Справедливості заради скажемо, що депутати “врахували” складність ситуації в країні і внесли до постанови пункт, згідно з яким ставка мінятися не може, але деякі надбавки можуть знижуватися до 50%.

До відома, згідно з електронною декларацією у 2019 році Владислав Атрошенко заробив на посаді мера понад 641 тис. гривень, а його зарплата в місяць становила  — 53.5 тис. грн. І її збільшення у 2021 році на + 9 тисяч на місяць до 62 тис. грн можна пояснити тільки вкрай важким матеріальним станом мера або несподіванним поліпшенням економічної ситуації в країні.

 Скільки заробляють мери інших великих міст?

Слід відразу сказати, що практично всі мери обласних центрів в Україні не живуть на одну зарплату. В основному це досить заможні люди, з бізнесом, заощадженнями, дивідендами, паями та іншими хитромудрими способами заробітку, які звичайним людям і не снилися.

Отже, найскромніша зарплата … у мера Одеси Геннадія Труханова. У 2018 році вона становила 164 тис. грн, у 2019  — 224, у 2020 році Труханів заробляв до 23 тис. грн на місяць. Тобто і тут, при всій “скромності” запитів Труханова, спостерігаємо все те ж стабільне зростання доходів, в тому числі й відносно курсу долара.

Віталій Кличко у 2018 році заробив за рік 367 тис. грн, у 2019 році — 318, 5 тис. грн. У 2020 році зарплата мера Києва в місяць трохи перевищувала 20 тис. грн.

Однак, як виявилося, це самі “бідні” мери в Україні, інші заробляють за рік від мільйона. Так, Геннадій Кернес завдяки платникам податків у 2019 році розбагатів на 1 млн 150 тис. грн. Приблизно стільки ж заробляє міський голова Львова Андрій Садовий.

На одну зарплату в Україні живе тільки мер Запоріжжя Володимир Буряк, правда, в рік він теж одержує не менше мільйона, що на місяць становить трохи менше як 200 тис. грн. І підводячи риску, нагадаємо, що Україна рахується однією з найбідніших країн Європи, з вкрай низьким рівнем життя населення. Як кажеться, без коментарів.