П’ятниця, 20 Травня, 2022

Нові зарплати чиновникам

От і розпочався новий 2020 рік. Він вже приніс із собою масу змін та впровадження реформ. Разом з тим нове скликання Верховної Ради ще 24 грудня затвердили декілька важливих законів та постанов, які стосуються заробітної плати державних службовців. Більш детально про це далі піде мова на yes-chernigiv.

Нові суми

Кабмін відразу прийняв постанови, які вводять деякі зміни в трудовому кодексі України. Однією з таких є закріплена норма, яку має отримувати держслужбовець. Як виявилось, за новим законом він не може отримувати заробітну плату, яка є меншою ніж 2 прожиткових мінімуми. З січня поточного року ця сума складає приблизно 4200 гривень. Щоправда, якщо буде збільшуватись розмір самого прожиткового мінімуму, то тоді не відомо, як це вплине на заробітну плату, адже така ситуація в законі не прописана, а про підняття прожиткового мінімуму новий уряд вже не одноразового говорив. Для прикладу, уряд Гончарука розглядає реально підняття прожиткового мінімуму до 4300 гривень в місяць. Якщо дане законодавство буде діяти, то виходить, що заробітна плата має вирости до рівня 8600 гривень.

Цікавим лишається той факт, що саме заробітну платню прив’язали до розміру прожиткового мінімуму. Адже вже досить тривалий час ведеться робота з нівелювання впливу розміру цього показника на інші соціальні виплати. Тобто вони мають певне значення, яке є базовим і не змінюються, якщо прожитковий мінімум більшає або меншає. Та якраз від такої сталої заробітної плати вирішили відмовитись і прив’язали її до прожиткового мінімуму.

Та і це ще не всі зміни. Нові постанови Кабінету міністрів визначили вже конкретні суми, які мають отримувати певні категорії депутатів.  До речі, категорії та під категорії також є нововведенням. Нагадаємо, що раніше розмір зарплатні залежав від рангу працівника. Сьогодні ж вирішили змінити підхід і ввести принципово нову систему виплат. Щоб краще розібратись, можна розглянути всі новації та нововведення на прикладі. Візьмемо для прикладу деякого депутата, який має категорію А і якому раніше здійснювалась виплати за коефіцієнтом 6,81. Станом на сьогодні така особа з даною категорією може сміливо претендувати на заробітну платню розміром понад 37 тисяч гривень. Та чим нижче рівень, тим менша заробітна плата. Депутати обласного значення мають отримувати не більше, ніж 29,4 тисячі гривень.

Про категорії

Що стосується категорій, то кожна категорія має ще під категорії. Так, якщо депутат має категорію А, то це найвищий ранг, А1, А2, А3 і т.д. – це є помічники депутатів; Б1, Б2 і т.д. – це керівники структурних підрозділів; В1, В2 і т.д. – передові спеціалісти.

А ще одним із нововведень є те, що тепер є своя система зарахування заробітної платні для патронажних служб і працівників, які знаходяться на забезпеченні державних органів.  На такі підрозділи вище вказаний закон не розповсюджується. Але так чи інакше будуть до основного рівня заробітної плати додавати бонус за належну інтенсивність праці. Також залиши премії. Кабмін майже все там лишив без змін. Єдине, що відтепер гроші на премії будуть виділяти самі устави, виходячи із фінансового коло обігу.

Окремо будуть також платити за вислугу років. Так, якщо працівник працює 3 роки і більше, до його розміру його основної заробітної плати додають ще 10%, від 5 років – 15%, а якщо більше 25 років – то 40%. Відпускні ж тепер будуть нараховуватись в розмірі однієї середньомісячної заробітної платні. 

5