П’ятниця, 20 Травня, 2022

Екс-директор “Укрбуд” “розколовся”: НАБУ отримало вбивчий компромат на Атрошенко, Гройсмана та Татарова

В Україні набирає обертів новий корупційний скандал, який, можливо, стане одним з найгучніших в історії країни. Колишній народний депутат Максим Микитась, що вже півроку “страждав” в СІЗО після повторного арешту і відмови сплатити заставу, нарешті заговорив. Серед зазначених Микитасем персон топ-корупціонерів у справі “Укрбуду” імена Володимира Гройсмана, Олега Татарова … і мера Чернігова Владислава Атрошенка. Далі на yes-chernigiv.

Грім серед ясного неба

Інакше і не скажеш. 2 грудня екс-депутат і колишній директор компанії “Укрбуд”, якого підозрюють у махінаціях з квартирами, що призначалися для “Нацгвардії”, пішов на угоду зі слідством і дав свідчення щодо висунутих звинувачень.

З перевірених джерел стало відомо, що Микитась розповів слідчим НАБУ про свої “темні” справи з колишнім прем’єром Володимиром Гройсманом, міським головою Чернігова Владиславом Атрошенко та заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим.

До відома, відразу ж після отриманих від Микитася даних оперативники НАБУ вирушили з обшуком до Гройсмана.

Хроніка збитого бомбардувальника

Як розвивалися події до історичного “покаяння”?

У жовтні 2019 р. директору “Укрбуду” Микатусю пред’явили звинувачення у фінансових махінаціях і взяли під варту з правом застави в 80 млн грн. Застава була внесена і нардеп вийшов з СІЗО.

У квітні 2020 року за порушення процесуальних зобов’язань гроші, внесені як застава, були вилучені на користь держави.

У травні 2020 року Вищий антикорупційний суд пред’явив Микитасю нові звинувачення по “Укрбуду” і повторно взяв його під арешт. На цей раз заставу встановили в межах 100 млн грн. Обвинувачений в корупційних махінаціях, екс-депутат відмовився платити і залишився в СІЗО.

27 листопада ВАКС продовжив арешт Микитася ще на місяць, а 1 грудня йому пред’явили нові звинувачення. На цей раз, за хабар заступнику директора Державного експертно-криміналістичного центру в обмін на “скориговані” результати експертизи. Цей хабар нібито особисто передав Татаров.

2 грудня стало відомо, що слідчі НАБУ виписали підозра заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову.

За інформацією слідчих органів, вперше в історії країни, обвинувачений погодився співпрацювати зі слідством, здати всіх фігурантів справи, відшкодувати збиток в розмірі 51 млн грн, компенсувати 30 млн грн і передати в якості спецкомпенсаціі. активи державі на суму 750 млн грн! За співпрацю зі слідством Микитасю пообіцяли суттєво скоротити термін ув’язнення.

А причому тут Атрошенко?

Спільний бізнес Атрошенко і Микитась заснували у 2019 році. Проект під назвою “Німеччина” передбачав велике будівництво під Мюнхеном. Тоді ж в ЗМІ потрапило листування Атрошенко з пранкером “Джокером”, який виступав від імені голови Офісу президента Андрія Богдана. Судячи з листування, Атрошенко була як повітря потрібна особиста зустріч з Богданом і все це стосувалося справ “Укрбуду”.

Втім, теплі відносини Микита і Атрошенко почалися набагато раніше. Ще в далекому 2016 році Владислав Анатолійович активно підтримував тепер уже колишнього нардепа під час його передвиборчої кампанії та навіть говорив, що “готовий передати округ в надійні руки”.

Що ж запасемося терпінням, адже сказавши так голосно “А”, НАБУ буде змушене сказати й “Б”. У будь-якому випадку, важкі часи для фігурантів корупційного скандалу, що розростається як сніжний ком, тільки починаються.