Неділя, 26 Червня, 2022

Протеже Зеленського на Чернігівщині: чим запам’ятався екс-губернатор Прокопенко?

Кадрова політика Зеленського з перших днів його перебування при владі викликала питання й сьогодні справедливо вважається одним з найслабших місць центральної влади. Некомпетентність людей, які призначаються на відповідальні посади та безсистемність призначень вже стали притчею во язицех, пише yes-chernigiv.com.ua.

Сьогодні, очевидно, що у команди “Зе” відсутній чіткий план дій й стратегія на даному напрямку. Однак найгірше те, що Зеленський та його найближче оточення не вчаться на помилках, продовжуючи кадровий розгардіяш у столиці та регіонах.

Не минула чаша ця  й Чернігівщину, тут, як і скрізь, нові чиновники з’являлися, як кролики з капелюха, обіцяли манну небесну й … безслідно розчинялися у повітрі.

Одним з таких “каліфів на годину” став черговий голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, якого в жовтні 2020 року змінила 29-річна Ганна Коваленко.

Чим запам’ятався голова Чернігівської ОДА, що пробув на цій посаді майже рік та що доброго він зробив за цей час для області?

Кадрова політика чи ворожіння на кавовій гущі?

Якщо говорити чесно, то початок кадрової “текучки”  на посаді керівника Чернігівської обласної держадміністрації було покладено ще при Порошенко, коли у 2018 році він звільнив Валерія Куліча, що очолював ОДА з 2015 р. Його змінила Юлія Свириденко, а через кілька місяців на пост губернатора був призначений Олександр Мисник.

У 2019 році в країні змінився президент й у червні керівником облдержадміністрації призначили Наталію Романову. Однак у жовтні ОДА вже очолював Андрій Прокопенко, який пообіцяв журналістам, що прийшов для серйозних справ, але, на жаль, й року не минуло, як “тепле” місце звільнилося для чергового кандидата.

Що не вийшло у Прокопенко і чого остерігатися його наступниці?

В інтерв’ю “Суспільному” на початку серпня 2020 року на питання: “Ким ви бачите себе через рік?” Прокопенко впевнено відповів – “Головою ОДА”, а через місяць подав заяву за власним бажанням. Обізнані люди кажуть, що виною всьому став внутрішньопартійний конфлікт Андрія Прокопенка та керівника обласного осередку “Слуга народу” Павла Халимона. По суті ж Прокопенко вирив собі яму сам, коли почав всіляко “гнобити” Халимона та “перетягувати ковдру” за право впливу на обласну партійну організацію. У Халимона банально виявилися крутіші зв’язки  у Києві й Прокопенко просто запхали у “темний куток”, де він ще трохи попручався про людське око й здався.

Регіональні політологи відзначають, що такий вчинок губернатора став його політичним самогубством та поставив хрест на кар’єрі колишнього глави ОДА у партії “Слуга народу”.

Чим запам’ятався Андрій Прокопенко?

Свій вступ на посаду наймолодший губернатор Чернігівщини почав з гучних обіцянок. Зокрема, він пообіцяв запросити у регіон німецький “Фольксваген” для будівництва заводу. Та не зрослося. Потім пообіцяв, що той же “Фольксваген” побудує завод з виробництва електропроводки. Знову мимо. За 10 місяців його правління позитивних змін в економіці регіону не відбулося.

Політичні експерти стверджують, що все, чим займався Прокопенко — це чистої води піар. Він наймав журналістів та операторів для висвітлення своєї діяльності, розміщував рекламу “про себе” в соцмережах, на білбордах. А ще чиновник постійно конфліктував з депутатами облради, які навіть збиралися висловити йому недовіру на позачерговій сесії.

Загалом, це й весь результат праці “намісника”, що думав виключно про власну кар’єру та нічого не розумів у своїй роботі.

Чи зробила висновок з помилок свого попередника пані Коваленко? Час покаже, але судячи з початку її діяльності, чергове протеже Зеленського наступає на ті ж граблі, а значить скоро у Чернігівській ОДА з’явиться черговий керівник, що прийшов “всерйоз та надовго”.