Четвер, 18 Серпня, 2022

Атрошенко знову “невиїзний”: мера Чернігова вкотре не випустили за кордон

Декілька днів тому міський голова Чернігова відправився на присвячену повоєнному відновленню України конференцію в Лугано (Швейцарія) і… не пройшов прикордонний контроль. Це можна було б врахувати як прикру помилку або списати на  бюрократичні проблеми воєнного часу, але, на жаль, така ситуація з Атрошенко стається вже не вперше. Як, до речі, і з іншими громадськими та посадовими особами, що не приховують своїх опозиційних поглядів до діючої влади. 

Чому так відбувається у демократичній україні, яка нещодавно стала кандидатом на вступ до ЄС, та кому вигідно робити українських політиків “невиїзними”, у нашому матеріалі на сайті yes-chernigiv з посиланням на gordonua.com.

Що думає про інцидент на кордоні мер Чернігова?

Після скандального випадку на КПП “Краковець” Владислав Атрошенко прокоментував ситуацію що склалася. як вкрай неприємну для формування іміджу України.  По словах міського голови Чернігова, у результаті бюрократичного свавілля,  представники Чернігівщини, не попали на міжнародну конференцію, присвячену повоєнній відбудові країни.

А  винна в цьому, заявив Атрошенко, “політика” голови місцевої обласної воєнної адміністрації Владислава Чауса та окремих чиновників з Офісу Президента. Мер Чернігова наголосив, що у той час, коли Посольство Швейцарії запрошує на захід присвячений відновленню країни, деякі високопосадовці займаються відвертими інтригами.  І треба розуміти, зауважив Атрошенко, в Європейському союзі добре бачать, як влада в Україні ставиться до голів напів зруйнованих війною міст та роблять відповідні висновки не на нашу користь.

Якою була офіційна причина відмови?

ОФіційна відмова, на думку Атрошенка, не вражала оригінальністю. Буквально там було сказано, що невідомо ким “прийнято рішення про відмову громадянину України Атрошенко в перетинання державного кордону на виїзд з країни.”

Коментуючі цей документ, міський голова Чернігова, зауважив, що, війна мало що змінила в відношенні влади до своїх громадян. Їм байдуже, сказав Атрошенко, що міжнародна конференція в Лугано, це чудова можливість відшукати інвесторів для відбудови, байдуже на офіційний  характер запрошення, байдуже на проблеми людей та й на саму Україну. Вони далі “бавляться” в політику, а в цей час продовжується війна, гинуть люди. 

Мій прямий обов’язок, зауважив мер Чернігова, робити все можливе для відбудови міста й заборона виконувати його — це “ницість та зрада державних інтересів”. Такі дії дискредитують в першу чергу Україну та її президента. Але гірше всього, підсумував Атрошенко, що висновків з подібних випадків ніхто не робить, і ця ганебна практика продовжується.

До відома: у червні цього року Владислав Атрошенко не зміг перетнути державний кордон, коли їхав у Жешув. Причина — заборона виїзду з країни “особам призовного віку”. Нагадаємо, що мер Чернігова їхав в Польщу, щоб підписати угоду про співробітництво та відбудову зруйнованої інфраструктури Чернігова. Тоді, коментуючи інцидент, Атрошенко зауважив, що у нього були всі потрібні документи для перетину кордону, але питання у прикордонників чомусь виникло тільки до нього, хоча в делегації були й інші люди “призовного” віку.

Після цього випадку міський голова Чернігова звернувся беспосередньо до керівництва Державної прикордонної служби з вимогою повідомити, хто саме давав вказівку не випускати його за кордон, але конкретної відповіді на своє питання, як нам відомо, так і не отримав.

.