П’ятниця, 20 Травня, 2022

Мер Чернігова звернувся до поліції: “Можна виконувати ідіотські накази з ентузіазмом, а можна і без нього”

Останнє рішення уряду про введення додаткових обмежувальних заходів, пов’язаних з ростом темпів епідемії COVID-19, продовжує “надихати” населення. Вже очевидно, що “карантин вихідного дня” не знайшов розуміння у громадян. А в першу чергу у приватних підприємців та місцевої влади. Останні кілька днів мери обласних центрів влаштували буквально “парад непокори”, відмовляючись виконувати розпорядження Кабміну, пише yes-chernigiv.

Свою точку зору на те, що відбувається висловив і міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. Зокрема, 19 листопада він звернувся до представників правоохоронних органів з проханням “не спішити штрафувати бізнес за порушення режиму карантину“.

Одночасно Атрошенко не підтримав дії мера Львова Андрія Садового та його колег, які навідріз відмовилися виконувати рішення Кабміну. З точки зору міського голови Чернігова — це тільки дестабілізує і без того непросту ситуацію в країні. Атрошенко підкреслив, що подібні дії чиновників жодним чином не захищають малий бізнес від штрафів за порушення режиму.

Натомість міський голова звернувся до правоохоронців з проханням підходити до ситуації без формалізму і проявити розуміння. Зокрема, Атрошенко нагадав, що прецеденти з беззаперечним виконанням наказів центральної влади, які потім нею ж називалися помилковими, траплялися в Україні неодноразово.

На думку мера, головне в цій ситуації виконувати накази без зайвого завзяття, так, щоб всім було добре:

“Можна виконувати ідіотські накази з ентузіазмом, а можна і без нього”, – зауважив чиновник.

Як приклад розумної поведінки місцевої поліції Атрошенко привів минулий “карантин вихідного дня” в Чернігові – 14-15 листопада і похвалив правоохоронців за те, що вони “не перегнули палицю в цьому питанні“.

А в загальному, рішення київської влади мер Чернігова вважає вкрай непрофесійними. З його точки зору, якщо уряд вже сказав “А”, ввівши карантин на вихідних, то потрібно було сказати й “Б”, компенсувавши підприємцям збитки.

Нагадуємо, що 19 листопада президент Зеленський підписав закон про штрафи за відсутність масок в громадських місцях. Максимальна сума штрафу – 255 грн.