П’ятниця, 20 Травня, 2022

Мер доручив забезпечити економію на опаленні порожніх шкіл — чиновники провалили завдання. Як сьогодні вирішується питання?

Пандемія COVID-19 не збавляє обертів і нові реалії щодня ставлять перед місцевою владою свіжі завдання. Далі на yes-chernigiv.

Так, в мерії задумалися, як зробити опалення в міських школах економічно доцільним, адже заповнюваність приміщень на сьогодні трохи більше як 30%. При цьому опалюються порожні класи, тобто гроші з міської скарбниці буквально “вилітають в трубу”.

 У перших числах листопада мер Чернігова Владислав Атрошенко поставив чиновників перед фактом — розв’язати проблему в найкоротший термін. Суть рацпропозиції міського голови в наступному — оскільки школи відвідують учні тільки 1-4 класів (інші на дистанційному навчанні) потрібно знайти спосіб підтримувати в порожніх приміщеннях мінімальну температуру, а решту опалювати як годиться. На все, про все відповідальним особам він дав тиждень.

17 листопада чиновники повинні були відзвітувати про зроблене, але, на жаль, рішення вони не знайшли. Аргументи “тепловиків” – тільки 16 шкіл оснащені індивідуальними тепловими пунктами, де теоретично можна регулювати температуру в залежності від обставин. Чому теоретично? Устаткування встановлено більше як 10 років тому і його технічний стан викликає багато запитань. Так що, вибачте, але виконати неможливо.

Однак на мера такі аргументи не подіяли. Атрошенко зауважив, що на попередньому засіданні мова йшла не про використання ІОП, а про те, щоб знайти можливість відокремити порожні приміщення в школах (а це тисячі кв.м), а решту опалювати згідно з існуючими нормами. Підбиваючи невтішний підсумок “роботи”, міський голова зауважив, що тиждень пройшов даремно. Якщо і наступний закінчиться так само Атрошенко пообіцяв “нуль премій” своєму заступнику, керівнику управління освіти і всьому управлінню економіки. Мер нагадав, що “завдання ставляться для того, щоб їх вирішувати, а не безпорадно розводити руками і зажадав цього разу поставитися до його слів серйозно “.

Таким чином, було зроблено “останнє китайське попередження”. Тиждень закінчується. На якій стадії розв’язання питання сьогодні? Стежимо за подіями.