П’ятниця, 20 Травня, 2022

Криза неплатежів за газ на Чернігівщині досягла піку: з 10 абонентів “Чернігівгаз Збут” — 8 боржники

Криза комунальних неплатежів в Україні зростає небаченими темпами. Для когось такий стан речей, з оглядкою на “коронакризу” виглядає природно. Однак сподіватися цим громадянам на те, що держава спише борги все ж не варто, рано чи пізно всім доведеться платити, пише “yes-chernigiv.com.ua“.

Самі ж цифри зростання заборгованості виглядають зловісно. Так, за використаний у вересні газ клієнти Чернігівського ТОВ “Чернігівгаз Збут” розрахувалися менше ніж на 40%, що на 17,5% менше аналогічного періоду за минулий рік. При цьому зростає і загальна кількість боржників компанії. Якщо у 2019 році їх було 282 тисяч, то зараз вже 294. Виходить, що з 10 клієнтів компанії — 8 боржники. Як кажуть, далі нікуди.

Що думають про борги “газовики”?

Директор ТОВ Іван Пустан вважає, що головна причина зростання заборгованості — непродумане рішення Кабміну заборонити нараховувати пеню і штрафи за невчасну оплату і відключати злісних неплатників. Така ініціатива держави, на думку керівника “Чернігівгаз Збут”, спрямована нібито на підтримку населення, фактично надає громадянам “слонячу послугу”. Адже багато хто з абонентів сприйняв її буквально як дозвіл не платити взагалі. Проте борги накопичуються, і цю проблему, говорить Пустан, хочеш-не-хочеш, боржникам доведеться вирішувати. Директор компанії впевнений, що, “прийнявши популістське рішення під вибори, уряд поставив постачальників газу на грань виживання. І якщо зараз не скасувати “пільги для боржників”, населення області може залишитися без газу, адже купувати його буде ні за що “.

Так, спишуть борги чи ні ?

На жаль, зростання заборгованості за комуналку в Чернігівській області не виняток з правил. Загалом, по Україні, на вересень 2020 року, заборгованість громадян за надані комунальні послуги зросла до 45 млрд грн. При цьому наполегливі чутки про те, що рано чи пізно Верховна Рада спише борги продовжують розбурхувати уяву українців. 

Що думають про це експерти? Переважна більшість фахівців впевнене, що цього не буде ніколи. Більш того, на сьогодні профільні комітети парламенту розглядають варіанти законопроекту №3613 про нові способи плати за комунальні послуги. Зокрема, законопроект передбачає реструктуризацію боргів на термін до 60 місяців. А ось про списання заборгованості в законопроекті нічого не сказано. Тому, щоб не доводити справу до суду, краще платити, а якщо боргів занадто багато, їх можна реструктуризувати.

До відома: згідно із законодавством, сума заборгованості, що перевищує 20 мінімальних доходів, — причина для подачі судового позову і примусового стягнення боргу.