П’ятниця, 20 Травня, 2022

Генерал Кривоніс: Чернігівщина — один з пріоритетних напрямків нападу для Росії

У Росії в надлишку варіантів для нападу на Україну, а її головне завдання на сьогодні — створити серйозний внутрішній конфлікт в нашій країні. Далі на yes-chernigiv.

Кілька днів тому генерал Збройних сил України Сергій Кривоніс дав вичерпне інтерв’ю журналістам каналу 24, в якому, зокрема, згадав Чернігівщину, як на одне з найбільш ймовірних напрямків для наступу російської армії.

Найважливіші міста України для Путіна

На думку Сергія Кривоноса, критично важливими, в разі початку серйозних бойових дій, для російського генштабу є 6 міст України — Одеса, Маріуполь, Запоріжжя, Мелітополь, Харків, Миколаїв. У цих містах, зауважив генерал, є розвинена структура аеродромів, і агресор може використовувати їх для швидкого розгортання своїх військ.

Що стосується морського десанту, то тут вважає Кривоніс нам потрібно остерігатися збройних сил РФ, дислокованих в районі Новоросійська та Севастополя.

При цьому найбільш імовірним сценарієм військової експансії зі Сходу генерал вважає наступ на Донбасі, який одночасно може зіграти й роль відволікаючого маневру для нанесення головного удару по “порожніх ділянках”, де в України мало військових частин. Це, за словами Кривоноса, Харківська, Чернігівська та Сумська області.

Однак, попри те, що варіантів нападу багато і “ми не можемо накрити долонею всю країну” потрібно бути готовими до будь-якого розвитку подій і ні в якому разі не панікувати. При прогнозуванні наступу агресора, вважає Кривоніс, ми повинні враховувати одну важливу обставину — Росія боїться затяжної війни й розраховує на швидку успішну спецоперацію, через наслідки якої політичне керівництво України буде вимушено піти на серйозні політичні поступки.

Хто такий Сергій Кривоніс та чому до його думки варто прислухатися?

Сергій Кривоніс народився у 1970 р. в Кременчуці (Полтавська обл.). Він закінчив Київське загальновійськове командне училище ім. Фрунзе та Національний університет оборони України ім. Черняховського.

На початку 2000-х Кривоніс керував 8-м Хмельницьким полком спеціального призначення, що неодноразово визнавався кращою частиною ЗСУ.

У 2009-2010 рр. Сергій Кривоніс обіймав посаду начальника факультету аеромобільних військ та розвідки при Військовій академії ім. П. Сагайдачного.

Військова агресія Росії застала Кривоноса на посаді першого заступника командувача ВДВ, де на початку 2014 року він займався евакуацією персоналу, захопленої окупантами авіатехніки. Потім Кривоніс командував обороною Краматорського аеродрому, де сепаратисти зазнали серйозних втрат.

У тому ж році генерал очолив Управління спеціальних операцій Генерального штабу ЗС України. Так, під його керівництвом було розроблено стратегію взаємодії вітчизняних сил ССО з аналогічними підрозділами НАТО.

З 2016 року бойовий генерал був призначений першим заступником командувача сил ССО.

При Зеленському Кривоніс входив до РНБО, однак після критики президента був виведений з його складу та переведений в штат Міноборони.

До відома, Сергій Кривоніс нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня за особисту мужність і вірність присязі, а також орденом “Народний Герой України”.