П’ятниця, 20 Травня, 2022

Як пройшли вибори у Чернігові: явка, зловживання, перші результати

Якщо казати узагальнено, вибори в Чернігові визнані такими, що відбулися. Втім, без порушень, як завжди, не обійшлося. Далі на yes-chernigiv.

За даними, які надав сектор комунікації поліції Чернігівщини, 25 жовтня до них поступило 115 звернень щодо можливих правопорушень на виборах. За кожним викликом виїжджали співробітники та перевіряли, чи наявні факти порушення законодавства. Загалом порядок на виборчих дільницях забезпечували 1,5 тисячі поліцейських.

За день було складено 12 протоколів про адміністративні порушення, здебільшого за статтею 212-23 Кодексу України. Мова про пошкодження, знищення або ж винесення за межі приміщення для волевиявлення власного виборчого бюлетеня. Серйозних порушень, що могли би вплинути на результат голосування, не виявили.

Також було зафіксовано факт викрадення коробки з бланками опитування від президента Зеленського. Через деякий час була ще одна, але невдала спроба викрадення аналогічної коробки. Поліція затримала чоловіка, причетного до даних правопорушень, щодо нього склали протокол про дрібне хуліганство. 

На дільниці у школі №6 в Чернігові були зафіксовані неправильні бюлетені: в них були вказані дані кандидатів з іншого округу. На разі підозрюють спробу підробки виборчих документів, хоча не виключається і технічна помилка. 

Згідно з даними, які оприлюднила ЦВК, вибори в Україні відвідали усього 36,99% виборців. Мешканці Чернігівської області показали себе свідомими громадянами – явка була навіть більшою, ніж в середньому по країні. 25 жовтня 2020 року бюлетені отримали 329070 виборців, що становить майже 41%.

Офіційних даних щодо підрахунку голосів поки немає, втім за результатами екзитполів на виборах мера в Чернігові перемагає Владислав Атрошенко, до міської ради проходять депутати від партій Рідний дім (68,5%), Слуга народу (7,5%), ОПЗЖ (близько 5%), Європейська солідарність (близько 5%), Наш край (близько 5%), Батьківщина (близько 2%).