Неділя, 26 Червня, 2022

З січня поточного року бюджети Чернігівщини отримали понад 5 млрд гривень податкових відрахувань

Податки – основа існування будь-якої держави і від того, як вони виплачуються, залежить рівень добробуту громадян, їхня безпека і комфортне існування, пише yes-chernigiv. Цей рік в Україні пройшов під знаком епідемії, карантинних заходів і протестів населення. Все це повинно було позначитися на рівні сплати податків і зборів. Яка ситуація в області з надходженнями податків до бюджетів усіх рівнів на цей час?

Головне управління Державної Податкової служби України в Чернігівській області повідомило, що місцеві бюджети, за період з січня по листопад 2020 року, отримали 5.1 млрд гривень від сплати податків і зборів.

Основна частина цієї суми (понад 63%) припадає на податки з фізичних осіб. Це 3.2 млрд грн, з яких обласний бюджет отримав 664, 6 млн грн.

Жителі Чернігівської області також заплатили майже 784 млн грн податків на майно (земельні наділи, житлова і нежитлова нерухомість, автомобілі класа “преміум”), що склало 15,4% доходу бюджетів ОТГ. Крім того, місцеві підприємці сплатили 710, 4 млн грн єдиного податку — це 14% від загальної суми.

Інша частина перерахованих коштів, понад 7% — це податок на прибуток (46 млн грн), рентна плата за використання природних ресурсів — 126 млн грн, акцизний збір від продажу тютюну і алкоголю — 157 млн ​​грн, плата за ліцензії — 15.7 млн ​​грн, екологічний податок — 14 млн грн.

Завдяки організаціям держуправління, освіти і охорони здоров’я до місцевих бюджетів надійшло — 1.3 млрд грн. На другому місці працівники сільського господарства — понад 1 млрд грн. Промисловість області внесла в загальну скарбничку — 710 млн грн.

Скільки заборгували громадяни, підприємства та організації бюджету області?

За інформацією фіскальної служби, а саме управління по роботі з податковим боргом в Чернігівській області, на 1 листопада 2020 року сума боргу до обласного бюджету склала більше як 2 млрд грн, що майже на 16 млн більше торішніх показників.

Податківці інформують, що для ліквідації заборгованості приймаються всі, передбачені законодавством заходи. Зокрема, боржникам направляються податкові вимоги, подаються позови до судів, виставляються інкасові доручення (списання коштів без відома платника) на рахунки боржників в банках.