Вівторок, 9 Серпня, 2022

Головою ОДА Чернігівщини стала Анна Коваленко

Під час робочого візиту до історико-культурного заповідника “Качанівка” президент Володимир Зеленський представив нову губернаторку Чернігівщини. Нею стала Анна Коваленко. Відповідний указ був опублікований на сайті президента у вівторок, 13 жовтня, а Кабінет Міністрів погодив це призначення ще 28 вересня. Далі на yes-chernigiv.

Як повідомляється, новопризначеній голові Чернігівської ОДА 29 років, вона родом з Київщини. За часів Євромайдану Анна Коваленко була сотницею 39-ї жіночої сотні Самооборони Майдану. Після того встигла попрацювати радницею декількох міністрів України, заступницею керівника офісу президента, народною депутаткою України IX скликання від партії “Слуга народу”, заступницею міністра розвитку громад та територій України. Зараз вона є членкинею клубу диппредставництва офісу зв’язку НАТО в Україні «Жінки на чолі реформ», а також очолює ГО “Жіноча сотня”, що діє у напрямках ґендерної та культурної політики, крім того, вона є координаторкою ГО «Антикорупційний рух України».

В 2014 році Анна Коваленко брала участь в позачергових виборах до Верховної Ради України, балотувалась по 206 округу в Чернігівській області. Тоді вона отримала результат 9 відсотків та зайняла 2 місце. Відтепер вона є єдиною жінкою-очільницею обласної держадміністрації в країні. Під час представлення президент назвав її “професійною, порядною людиною” та висловив сподівання, що вона буде в змозі приймати правильні рішення для розвитку регіону.

Нагадаємо, що Андрій Прокопенко, який обіймав посаду керівника ОДА з 31.10.2019 р., подав у відставку 12 вересня. Причиною стала відсутність у нього реальної підтримки серед депутатів обласної ради. Пан Прокопенко розмістив на своїй сторінці у Facebook подяку команді за плідну спільну робота та побажав успіхів новій очільниці області.