Неділя, 26 Червня, 2022

Пересічні українці і депутати все частіше звертаються до судів з вимогою скасувати карантин вихідного дня

Карантинні обмеження уряду як і раніше негативно сприймаються більшістю українців, що підтверджують і соціологічні опитування — 62% жителів країни впевнені, що ці заходи приносять тільки шкоду. І поки хтось протестує в душі, окремі громадяни звертаються в суди з реальними позовами до Кабміну. На сьогодні відомо про чотири подібні заяви автор однієї з них — житель Чернігівської області, пише сайт yes-chernigiv.

У чому суть позову?

Нещодавно невідомий чернігівець звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позивною заявою, в якій вимагає визнати постанову уряду про введення “карантину вихідного дня” незаконною. Ще одна вимога нашого земляка  — компенсувати особисто йому моральні збитки, які цей громадянин оцінює в 500 тис. грн.

У суді уточнили, що в цій заяві йдеться про визнання незаконним рішення Кабінету міністрів України “Про встановлення карантину” від 11.11. 2020 року.

Прес-служба суду повідомляє, що питання про відкриття адміністративної справи знаходиться в стадії обговорення.

Депутати проти карантину

Кількома днями раніше ЗМІ повідомили, що не тільки пересічні громадяни готові судитися з урядом, але й депутати Верховної ради, які обрали для відновлення справедливості Конституційний суд. 23 листопада в КС був поданий колективний позов від 48 депутатів парламенту з проханням визначити конституційність постанови Кабміну № 641 від 22 липня 2020 р. яка стосується “встановлення карантину та введення протиепідемічних заходів”. На думку авторів документа, окремі положення постанови грубо порушують основні права громадян. У своїй заяві депутати також наполягають, що питання, позначені в конституційному поданні, мають важливе суспільне і економічне значення.

Нагадуємо, що “карантин вихідного дня” діє в Україні з 14 листопада і набуває чинності кожні вихідні дні, починаючи з 00.00 годин суботи до 00.00 годин понеділка. Протягом 2 діб в країні працюють тільки продуктові магазини, аптеки і транспорт. Дотримання встановленого урядом порядку контролює Національна поліція України.