П’ятниця, 20 Травня, 2022

Віктор Ляшко: Чернігівщина може вийти з жорсткого карантину вже в найближчі дні

Головний санітарний лікар країни Ляшко зробив оптимістичний прогноз по спаду захворюваності COVID -19 найближчим часом в трьох регіонах України. На думку заступника міністра охорони здоров’я, до виходу з “червоної” зони готові — Чернівецька, Закарпатська та … Чернігівська області. Розповідаємо, що нам потрібно робити, щоб хвороба швидше пішла на спад. Далі на yes-chernigiv.

Носіть маски не знімаючи, і буде вам щастя

Приблизно так висловився головний санітарний лікар країни в ефірі “5-го каналу”. На думку Ляшка, якщо всі громадяни будуть протягом 3 тижнів ходити в масках, коронавірус в Україні здасться.

При цьому Ляшко посилається на дослідження CDC, центру по контролю та профілактиці захворювань в США, згідно з якими подібні заходи, а також регулярне миття рук і уникнення скупчень людей, надзвичайно ефективні. Правда, при цьому Віктор Ляшко зауважив, що маски масками, а вакцинацію ніхто не скасовував, причому бажано, сказав чиновник, зробити щеплення не тільки від коронавірусу, але й від супутніх захворювань.

Головний санітарний лікар також зауважив, що ситуація з дотриманням карантинних норм в країні, в порівнянні з минулим роком, змінилася в кращу сторону. За словами Ляшка, рік тому було складно мотивувати людей носити маски та обробляти руки септиком, оскільки про хворобу чули, але реально з нею мало хто стикався. Сьогодні ж, вважає Ляшко, досить п’яти рукостискань, щоб почути історію захворювання.

Чиновник також заявив, що введення локальних карантинів виправдало себе. І як позитивний приклад навів статистику в Чернігівській, Чернівецькій та Закарпатській областях. За словами Ляшка, ці регіони вже близькі до того, щоб протягом поточного тижня перейти з “червоної” зони епідеміологічної небезпеки в “жовту”. А це значить, підсумував головний санлікар, для них будуть зняті жорсткі карантинні обмеження.

До відома, 12 квітня Закарпатська область заявила про перехід в “жовту” зону безпеки.

За останню добу в Чернігівській області зафіксовано 489 випадків захворювання COVID-19, з них майже половина в Чернігові.

Відомо також, що за останню добу в регіоні зробили 2 тис. тестів на коронавірус і підтвердили захворювання у 197 жителів обласного центру., ще 92 — у Чернігівському р-ні. Госпіталізовано 28 осіб, 3 особи померли, видужало 49.

Всього за час епідемії на Чернігівщині зафіксовано — 47 тис. 331 випадок захворювання COVID-19. З них видужали — 35 тис. 800 осіб., померло — 929.