Неділя, 26 Червня, 2022

СБУ попередило створення екстремістської організації в Чернігові

Обласне СБУ припинило діяльність іноземного пропагандиста, який намагався створити в Чернігові організацію екстремістського толку, пише “yes-chernigiv.com.ua“.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє Управління СБУ в Чернігівській області.

Хто він такий?

За інформацією прес-служби СБУ, затриманий — громадянин Казахстану, який проживав останнім часом в Україні, свідомо поширював в мережі заклики до протиправних дій. Основна тема публікацій “горе-агітатора” — домінування слов’ян над іншими народами. Зловмисник, який належав до одного з радикальних течій на території Російської Федерації, регулярно публікував матеріали, які принижують гідність національних меншин та активно вербував прихильників на Чернігівщині.

Що знайшли під час обшуку?

Під час проведення слідчих заходів, обшуку будинку та автомобіля затриманого, оперативники виявили та вилучили комп’ютерну техніку та документи, що свідчать про протизаконну діяльність цього громадянина.

Найближчим часом затриманому буде пред’явлено підозру і обрано запобіжний захід.

На цей час, йдеться в повідомленні, на підставі ст. 436 Кримінального кодексу України слідчими СБУ порушено кримінальну справу за фактом незаконної пропагандистської діяльності.Сейчас в області ведеться активний розшук однодумців затриманого та перевіряється інформації про можливі контакти фігуранта справи зі спецслужбами Російської Федерації.

Нагадуємо, що в червні 2020 р. оперативники регіонального СБУ заарештували жителя Чернігова, цілеспрямовано займався дестабілізацією ситуації в регіоні через соціальні мережі. Затриманий закликав до насильницького повалення влади в країні та пропагував ідеї “русского мира”. Агітатора оголосили підозру у замаху на конституційний лад та спробу насильницької зміни влади (ч. 2 ст 109 КК України).