Неділя, 26 Червня, 2022

Останнє попередження від “Чернігівгаз Збут”: 7 тисяч боржників відключать від газу?

Ситуація в області з боргами за газ залишається стабільно важкою. Днями “Чернігівгаз збут” опублікував прес-реліз, з якого випливає, що загальна заборгованість клієнтів компанії наближається до півмільярда (438 млн грн). Причому юридичні особи, підприємства і бюджетні організації, винні “всього” 3 мільйони гривень, а решта – борги населення, пише “yes-chernigiv.com.ua“.

Остання надія – суд?

У тому ж прес-релізі “Чернігівгаз Збут” повідомив, що з початку поточного року підприємство подало 345 позовів щодо погашення заборгованості фізичних осіб. Загальна сума претензій — 2.2 млн грн. Крім того, 7 тисяч клієнтів отримали досудові повідомлення про передачу до суду справ про примусове погашення боргу.

Директор ТОВ “Чернігівгаз Збут” Іван Луста визнає, що в сьогоднішніх умовах погасити борги приватних осіб можна тільки таким чином. І якщо найближчим часом ситуація не зміниться на краще, область може запросто залишитися без газу. За словами директора, Чернігівщина споживає в місяць 30 млн кубометрів газу, за який гуртовику потрібно заплатити.

“Тепер дайте відповідь на питання, де постачальник повинен брати гроші на закупку палива, якщо його єдине джерело доходу – населення, яке не бажає розраховуватися за енергоносій”? – запитує директор

Що ж стосується серйозного “перекосу” суми боргу в бік фізичних осіб, Луста пояснив, що така проблема виникла через неправильну, з його точки зору, системи оплати. Адже підприємства платять за газ наперед, а звичайні користувачі фактично через 2 місяці після його використання.

І це дійсно дивно, оскільки газ — це той же товар. Чомусь нікому не спадає на думку брати в магазині продукти сьогодня, а розраховуватися за них через кілька місяців або взагалі не платити, а тут запросто.

І нікому не спадає на думку що, крім купівлі газу, підприємство повинно сплачувати за послуги, не кажучи вже податки і заробітну плату, за затримку яких законодавство передбачає кримінальну відповідальність.

Підбиваючи підсумок, Іван Луста повідомив, що злісні неплатники (їх близько 6.5 тис.) вже отримали повістки про відключення від газу і у них вихід тільки один — погасити заборгованості. В іншому випадку трубу перекриють.

Загалом “Чернігівгаз Збут” наполегливо рекомендує населенню ліквідувати борги по максимуму і тим самим уникнути додаткових витрат на оплату судових витрат і штрафів.