П’ятниця, 20 Травня, 2022

“Чернігівгаз”: громадяни все частіше самовільно підключаються до газової труби. Що заважає “службі -104” виявляти порушників?

АТ “Чернігівгаз” повідомляє, що з початку цього року виявлено понад 150 випадків втручання в роботу газорозподільної системи в області. В основному це несанкціоновані підключення, самостійне відновлення подачі газу, “коригування” роботи лічильників. Газовики кажуть, що для контролю роблять все можливе, але є і проблеми законодавчого характеру, що не дозволяють контролювати перевірку газу на всіх ділянках “труби”, пишет “yes-chernigiv.com.ua“.

Втручання в роботу газотранспортної системи — пряма загроза життю людей

Природний газ — вибухонебезпечний продукт. Про це знають всі, навіть діти, а проте дорослі люди ні-ні та йдуть на різні хитрощі, не замислюючись про наслідки.

Протягом року, попри складні умови роботи, пов’язані з пандемією, співробітники “Чернігівгаз” контролювали стан лінії обласного газопроводу.

Їх завдання — забезпечити безперебійне постачання газу в житлові будинки та запобігти виникненню позапланових ситуацій. При цьому “газовики скаржаться, що з 2018 року втратили повноцінний контроль за станом комунікацій.

Як таке можливе?

Це, за словами голови правління “Чернігівгаз” Алли Ярової, сталося в 2018 році, коли операторам ГРМ заборонили моніторити внутрішньобудинкові системи.

До цього “газовики” в обов’язковому порядку раз на рік проводили планові перевірки технічного стану комунікацій та раз в 3 роки перевіряли стики труб на герметичність. З 2018 року оплата таких робіт не ведеться.

З того часу, говорить Ярова, вони намагаються докричатися до влади, але безрезультатно. А ситуація може вийти з-під контролю в будь-який момент і все закінчиться техногенною катастрофою.

Тим більше. нагадує голова правління, що існує категорія громадян (і про це прекрасно відомо владі), які не платять за газ принципово. Статус цих користувачів незрозумілий, але вони як і раніше користуються газом. І перевірка цих точок підключення обов’язкова, оскільки там, як показує практика, або крадуть газ, або роблять щось не менш протизаконне. Та й статистика підтверджує, що найбільша кількість порушень правил безпеки серед злісних неплатників.

Які порушення фіксують працівники “Чернігівгазу” найчастіше?

Найпоширеніше — це використання газових пристроїв не за призначенням. В першу чергу обігрів плитами і духовками житлових приміщень, самостійний ремонт і установка пристроїв. У сільській місцевості найчастіше виявляють невідповідність газових конфорок і димових вентиляційних каналів правилам безпеки, що може призвести до отруєння чадним газом або вибуху. У таких випадках постачання газу споживачеві припиняється автоматично до ліквідації наслідків порушення.

Що буває за самовільні підключення газу?

За втручання в роботу газорозподільної системи законодавство України передбачає адміністративну відповідальність (штрафи), а в разі аварії з наслідками — кримінальну.

Штраф за несанкціоноване споживання газу (якщо споживач провів “свій” газопровід) розраховується з моменту отримання права власності на будинок і стартує зазвичай від 50 тис. грн. При махінаціях з лічильником сума штрафу буде нараховуватися з моменту останньої контрольної перевірки приладу.