Неділя, 26 Червня, 2022

На Чернігівщині люди повторно отримують платіжки за газ, погашені ще в грудні: куди пропали гроші?

У 76-річної мешканки села Петрівка Ганни Лагіс пенсія — 3 тис. грн. З них 1630 грн жінка заплатила за газ, але гроші на рахунок не надійшли й утворився борг. І це непоодинокий випадок у Петрівці, пише “yes-chernigiv.com.ua“.

Тепер, всупереч квитанціям про оплату, представники “Чернігівгаз збуту” погрожують відключити опалення, а люди щиро не розуміють, чому вони повинні платити ще раз. Розбираємося, як так вийшло та куди пропали гроші?

Хто образив пенсіонерів?

Анна Лагіс показує квитанцію, згідно з якою 17 грудня 2020 року вона оплатила послуги за використаний газ. Однак уже в січні у неї на таку ж суму з’явилася заборгованість. Жінка каже, що зі скромної пенсії їй і так вистачає грошей лише на хліб, ліки купувати нема за що, а тут ще така біда. Гроші вкрали, впевнена Ганна, а інакше куди їм подітися.

Рахунки за літню жінку оплачувала її соціальний працівник. Тетяна Колесник каже, що, коли дізналася про заборгованість, довго не наважувалася сказати старенькій, що її гроші зникли. За її словами, всю суму, як годиться, вона віднесла на пошту, заплатила, отримала квитанцію ті віддала її своїй підопічній. Так вони роблять щомісяця і ніколи проблем не виникало.

З села виїхали, до Чернігова не доїхали?

Температура в будинку Віри Чечко +16. У 78-річної жінки, що також отримала попередження про відключення газу, сльози на очах, говорить, хоч в петлю тепер лізь. Виходу немає і ніхто не допоможе.

Всі “зниклі” гроші пройшли через місцеве відділення пошти.

 Листоноша Світлана Білоновська каже, все зробила за правилами. На фірмовому бланку Укрпошти вказані прізвища платників, дати, а гроші — 32. тис. 450 грн, за словами Світлани, 19 грудня вона віддала начальнику пересувного відділення .

При цьому рахунки за світло і за транспортування газу за цей період сплачено, а ось за використаний енергоносій кошти чомусь не надійшли. Світлана каже, що зробила копії всіх потрібних документів, відправила для перевірки і отримала відповідь – така сума на рахунку не значиться. На думку листоноші, людина, яка перевозила гроші, свій, перевірений і вкрасти їх не міг.

Староста села Микола Малаш, як тільки дізнався про цю ситуацію, звернувся в поліцію і написав звернення на Укрпошту. Своєю чергою, керівник регіональної філії Олена Дорошенко коментувати ситуацію не побажала, а на письмове звернення, відповіла, що оскільки надходжень на рахунок не було, борг по закону залишається за споживачем.

За словами старости, на сьогодні в Петрівці 16 осіб вже отримали попередження від постачальника газу про відключення. Всі вони платили 17 грудня. За підрахунками Миколи “пропало” близько 20 тис. грн, які з села виїхали, а ось до Ніжина або до Чернігова не доїхали.

З цієї нагоди поліція вже відкрила кримінальну справу за ст. 191 (ч.1) КК України – “Привласнення або розтрата чужого майна”. Покарання за цією статтею – штраф, виправні роботи або позбавлення волі від 2 до 4 років.