П’ятниця, 20 Травня, 2022

Чому в Чернігові не буде IT-центру і які ще обіцянки мера не збулися

Владислав Атрошенко не дотримав своєї обіцянки і, на жаль, в Чернігові не відкриють офісний центр для IT-підприємств. Обіцянка підтримати “айтішників” Атрошенко дав ще у 2015 році під час виборів. У програмі, тоді ще кандидата в мери, було чітко написано, що офісний центр облаштують у приміщенні з фонду власності міста, пише yes-chernigiv.

На жаль, з 2015 по 2020 рік влада так і не спромоглися втілити обіцяне в життя.Тепер у мерії виправдовуються, мовляв, пропонували ініціативній групі IT-центру приміщення, але щось не пішло.

Аналізуємо, які ще обіцянки Атрошенко виявилися передвиборчими агітками.

Перше — знизити вартість опалення житлових будинків в межах міста. Нічого не змінилося. Звітуючи за незроблене, Атрошенко пояснив, що “високі тарифи – це результат неефективної роботи орендаря”. Мабуть, малася на увазі ТЕЦ, “що не зробила за останні 15 років інвестицій в переобладнання котлів”.

Слід зауважити, що частково зменшити рахунки в платіжках мешканцям багатоповерхівок все ж вдалося. Правда, тільки шляхом встановлення індивідуальних систем автономного опалення, але все ж таки.

Друге —  виділяти щорічно по 100 тис. грн. особистих коштів на потреби спілки ветеранів АТО.

Тут теж більше слів, ніж справ. У липні 2017 року мер перевів обіцяну суму, однак наступний транш припав аж на січень 2019 року – 39 тис.550 грн. І більше коштів для союзу не надходило.

Далі, одна з найгучніших обіцянок мера — побудувати сміттєпереробний завод для потреб міста. У 2016 році міська влада робила обережні спроби, щось вчинити в цьому напрямку. Зокрема, хотіли облаштувати сортувальну лінію і навіть почали шукати інвестора. Однак через 2 роки Атрошенко визнав, що питання будівництва заводу уперлося в невідповідність з законодавством, яке потрібно міняти. З того часу ця тема серйозно не обговорювалася.

Втім, потрібно визнати, що нинішній мер і виконав багато з обіцяного. Так, була впроваджена програма підвищення енергоефективності, в Чернігові тепер діє електронний квиток і єдиний квиток на всі види транспорту, в багатолюдних місцях були встановлені камери відеоспостереження …

Загалом же, за підрахунками журналістів “Слова і Діла” Атрошенко дав 72 обіцянки, з яких виконав — 42, не виконав  — 11, а ще 19 перебувають в стадії реалізації.