П’ятниця, 20 Травня, 2022

Ніжин став більше на 725 гектарів: що це значить для міста?

16 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла рішення про збільшення території 11 населених пунктів в країні. Так, в Чернігівській області “приросли територіями” міста Ніжин та Корюківка. Зокрема, Корюківка розширилася на 371 га, а Ніжин на 725 га, що становить 17% площі міста. Далі на yes-chernigiv.

Яким буде “новий” Ніжин?

Проект розширення меж Ніжина з’явився не вчора. Робота над ним розпочалася ще 12 років тому, в 2008 році. Багато часу зайняли узгодження нових кордонів на районному та обласному рівнях. Потім настала черга Кабінету Міністрів, далі документи потрапили в профільне Міністерство розвитку громад та територій і як фінальний акорд — вчорашнє голосування у Верховній Раді.

Після прийняття позитивного рішення міський голова Ніжина Олександр Кодола не приховував радості. Про що і повідомив в своєму меседжі:

“Постанова ВР про зміни і встановлення міста Ніжин та Ніжинського р-ну прийнято! Спасибі всім народним депутатам за підтримку! “

Довідка: Площа міста до розширення становила близько 4300 га. А після затвердження Верховною Радою вчорашньої постанови буде 5025 га. Відповідно, Ніжин збільшився на 725 га, 5 га відійшли до Вертіевскому сільраді. Місто розширився на схід і північ — це території мікрорайонів Космонавтів і Кручі.

Олександр Кодола каже, що підприємств на нових територіях немає, є тільки кілька заправних станцій. В основному це землі сільськогосподарського і лісогосподарського призначення, житлового та громадського будівництва, водного фонду.

Території, що відійшли до Ніжина, раніше належали Григоро-Іванівській (Талалаївській) територіальній громаді, а також Канашевскій і Вертїївскій сільрадам.

Які плани на нові землі у міської влади?

На нові території у владі великі плани. Зокрема, мерія планує залучити інвесторів і створити авіалогістіческій центр для посадок вантажних літаків і будівництва складів по всій Україні. У Ніжині вже є свій авіаційний загін і зараз створюється сервісний центр МВС України, який буде обслуговувати всю авіацію міністерства.