Субота, 21 Травня, 2022

Секс-скандал у Чернігівському військкоматі: тріумф справедливості чи, як завжди, кінці в воду?

31 січня, на офіційній сторінці оперативного командування ЗСУ “Північ” опублікована інформація, що фігурант гучного секс-скандалу, військовий комісар Чернігівського обласного центру комплектації та соціальної підтримки Олександр Криворучко, звільнений в запас. Що це? Покарання за скоєне чи звичайна кругова порука в керівництві ЗСУ? Хай там що, але офіційне повідомлення, особливо його завершальна частина, залишає подвійне враження. Далі на yes-chernigiv.

Стратити не можна помилувати?

У пості, розміщеному в фейсбуці, сказано буквально наступне: з метою припинення розповсюдження неправдивої інформації щодо даної ситуації, повідомляємо, що розслідуванням у справі полковника Криворучко займається Національна поліція. Що стосується полковника Криворучка, то наказом Головнокомандувача ЗСУ, він звільнений з військової служби в запас.

Ступінь провини всіх учасників процесу визначить суд. (?)

Те, що ця інформація правдива, підтвердив і сам Криворучко. Зокрема, він повідомив “Суспільному”, що написав рапорт на звільнення та йде зі служби за власним бажанням.

При цьому на питання, чи пов’язано це з обвинуваченнями Ольги Деркач у сексуальних домаганнях, полковник не відповідав ні так, ні ні, однак зауважив, що слідство офіційних звинувачень йому не висувало.

Що кажуть в ОК “Північ”?

Виконавець обов’язків начальника служби комунікацій з громадськістю, Олена Мокренчук, повідомила, що звільнення Криворучко — це фактичний результат службової перевірки, розпочатої за дорученням Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака. За словами Мокренчук, зараз Національна поліція веде кримінальне розслідування, що згідно із законом передбачає відсторонення суб’єкта розслідування від службових обов’язків. Однак Криворучко добровільно написав рапорт на звільнення, а оскільки термін його контракту закінчувався, головнокомандувач схвалив “відставку” та звільнив полковника з військової служби.

Нагадуємо, що в середині січня підлегла Криворучко, підполковник ЗСУ Ольга Деркач, публічно звинуватила свого, тепер вже колишнього, начальника в сексуальних домаганнях, які, за її словами, тривали протягом кількох років.

Згідно з інформацією Національної поліції України кримінальне провадження в цьому випадку кваліфікується за статтею 154 КК “Примушування особи без її вільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з іншою особою.”