Неділя, 22 Травня, 2022

Готель в Новгород-Сіверському, що будували для Путіна та Лукашенко, в 5 раз виставили на продаж

“Президентський” готель в Новгород-Сіверському, який  минулого року нарешті продали, знову виставили на торги. Про це йдеться на сторінці регіонального відділення Фонду держмайна. Онлайн-аукціон по реалізації державного комерційного підприємства готель “Слов’янський” відбудеться 4 березня. Стартова ціна комплексу — 52, 6 млн грн, пише “yes-chernigiv.com.ua“.

Розповідаємо, навіщо побудували готель, який нікому не потрібен, і чому у цінного майна до сих немає господаря?

Ну хто так будує?

Ця фраза з відомої радянської комедії найбільш точно характеризує історію появи в Новгород-Сіверському “люкс” готеля “Слов’янський”. Уже 16 років об’єкт висить “мертвим вантажем” на балансі Чернігівської облради, де весь цей час ставлять собі одне питання: “хто винен і що робити?”

4-х зірковий готель “Слов’янський” побудували у 2004 р. за вказівкою другого президенти України. При цьому єдиною метою зведення готельного комплексу, який коштував платникам податків 20 млн дол., був іміджевий інтерес Кучми.

В “Слов’янському” планувалася зустріч президентів України, Росії та Білорусії. Втім, і це завдання готель не виконав, президенти просто пообідали в ньому й поїхали. З того часу й почалися поневіряння, побудованого без бізнес-плану та врахування економічної вигоди, підприємства.

А до всіх бід виявилося, що “Слов’янський”, що виріс біля села Чайкине, як гриб після дощу, за 6 місяців, зведений ще й з порушеннями всіх будівельних норм. Об’єкт розташований на насипному ґрунті, який вже через кілька років після здачі комплексу в експлуатацію почав просідати. А слідом став руйнуватися водогін, каналізація, котельні, фасад та навіть дах.

Віддам готель в добрі руки

Відразу ж після зустрічі президентів підприємство перевели на баланс Чернігівської облдержадміністрації, де такому подарунку не надто зраділи. Вже тоді було очевидно, що “Слов’янський”, що вимагає солідного фінансування, прибутку не принесе й навіть не буде працювати в нуль. Тому влада, час від часу робили тут косметичний ремонт, але в загальному серйозних коштів в готель не вкладала. До того ж, якщо до війни в “Слов’янському” ще хоч зрідка бували туристи, то після 2014 року він стояв практично порожній. І це при тому, каже директор готелю Лариса Багнюк, що ціни тут дуже лояльні — звичайний номер коштує 500 грн на добу, а президентський люкс площею 150 кв. м — менш як 3 тис. грн.

Цікавий факт: навіть “президентський” номер в “Слов’янському” за ці роки капітально не ремонтували та нічого в ньому не міняли. Однак, все працює.

До відома, за даними Фонду державного майна загальна суму збитків готелю вже склала 55 млн грн.

Однак на всі прохання Чернігівської облради передати “Слов’янський” на баланс міста, де його обіцяють зробити рентабельним, у Фонді відмовляють.

Хеппі енду не буде?

У 2020 році здавалося, що проблема збиткового підприємства нарешті вирішена. З 4-ї спроби готель таки продали київському бізнесмену Роману Кійовскому за 28.8 млн грн. Однак через деякий час і цю угоду анулювали, оскільки єдиний переможець торгів (!) не вніс своєчасно оплату за придбану нерухомість. Одна радість від такого “продажу” для Фонду держмайна — 3 млн. грн, внесені Кійовским як гарантійний внесок, пішли до держбюджету.

Що ж продовження саги про пригоди “бездомного” готелю ми побачимо скоро, торги вже 4 березня, але щось підказує, що й в цей раз хепі ендом справа не закінчиться.