П’ятниця, 20 Травня, 2022

Закон суворий? Як розслідуються гучні корупційні справи на Чернігівщині

9 грудня планета відзначила всесвітній день боротьби з корупцією. До цієї дати журналісти “Суспільного” підготували матеріал про найсвіжіші та найгучніші корупційні справи на Чернігівщині. Далі yes chernigiv коротко розповість, на якому етапі знаходиться розслідування кожної з них.

Іван Бакшун

15 травня 2019 р., в одному із київських ресторанів, співробітниками правоохоронних органів, при отриманні першої частини хабаря — 25 тис. дол., було затримано голову земельної комісії Чернігівської міськради Івана Бакшуна.

Вже 20 травня він звільнився з-під арешту, внісши 500 тис. грн. застави та залишався на своїй посаді до наступних виборів.

Наразі Бакшун займається підприємницькою діяльністю. Звинувачення у хабарництві з нього зняли, залишилося шахрайство, але суди постійно переносять і, скоріш за все, справа незабаром остаточно розвалиться.

Сергій Журман

4 листопада 2020 р. у Чернігові, після отримання хабаря – 10 тис. дол., співробітниками СБУ було затримано керівника Чернігівської райдержадміністрації Сергія Журмана. Через 3 тижні указом президента його було звільнено з посади. Остання інформація щодо розслідування — 25 травня Вищий антикорупційний суд призначив розгляд справи на 21 червня 2021 р.

Олександр Савченко

1 червня 2021 року співробітники ДБР затримали заступника керівника ОДА Олександра Савченка та Романа Кийовського, що представлявся директорам готелю “Слов’янський” у Новгороді-Сіверському

Обом пред’явили підозру в шахрайстві, в особливо великих розмірах, пов’язану з продажем цього готелю. У справі фігурує сума – 160 тис. дол.

Наступного дня керівник ОДА Коваленко звільнила Савченка. Печерський суд визначив суму застави для затриманих у 4,5 млн, проте за місяць знизив її до 450 тис. грн. Тиждень тому справу було передано до суду. Перше засідання призначено на 29 грудня.

Дмитро Лобан

9 листопада 2021 р. під час отримання хабаря у 20 тис. дол., детективами НАБУ було затримано суддю Чернігівського адміністративного суду Дмитра Лобана. Як сказано у повідомленні САП, хабар Лобан отримав за рішення адміністративної справи, пов’язаної з орендою землі, на користь позивача.

15 листопада суд призначив Лобану запобіжний захід — арешт та суму застави — 762 тис. грн.

16 листопада Вища рада правосуддя усунула Лобана від роботи на 2 місяці.

6 грудня Апеляційна рада Вищого антикорупційного суду розглянув скаргу прокурора та адвоката підозрюваного та збільшила суму застави до 998 тис.грн.