П’ятниця, 26 Лютого, 2021

4 тисячі гривень на місяць за опалення: звідки беруться такі суми в платіжках та як зекономити?

Від “золотого батона” до “господаря” регіону: наскільки “рівно йшов по життю” мер Чернігова?

Якби  можна було б поставити діагноз нашому суспільству, з точки зору психології — він виглядав би як класичний "стокгольмський синдром". Інакше пояснити...

Епатаж або безкультур’я? Розмовні меми на злобу дня від мера Чернігова

Хтось влучно зауважив —  всі ми родом з СРСР  й, на жаль, після 30 років незалежності та трьох революцій це все ще...

“Велике будівництво” або велика афера: куда прямує розпіарений Зеленським проект?

У перших числах грудня департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА відрапортував, що соціальні об'єкти, які відносяться до президентської програми...

Корупція править Черніговом: вигадка журналістів чи сувора реальність?

Кількість публікацій про корупцію в Чернігові вказує на дві протилежні сторони нашої реальності. Світлу — сяка-така свобода слова в Україні все ж...

Мешканка Чернігова Яна Смоляр живе в багатоповерхівці. За січень жінка повинна заплатити за опалення близько 4 тис. грн. Стільки ж “накапало” й за грудень. Яна сумно жартує, що за 2 місяці оплатила відпочинок в Туреччині, каже, що її близькі в Києві за “тепло” на такій же площі платять у два рази менше. Розбираємося, чому жителям Чернігова приходять платіжки з захмарними сумами та чи можна цього уникнути, пише “yes-chernigiv.com.ua“.

Плачу по частинах і плачу

Свої “космічні” рахунки за тепло Яна оплачує по частинах, оскільки відразу погасити всю суму нереально. Так, в січні, за словами жінки, вона заплатили 2,5 тис. грн.

У будинку, де вона живе 188 квартир і в 133-х з них встановлені індивідуальні лічильники. Голова ОСББ Володимир Сергієнко каже, що щомісяця отримує копії рахунків від обленерго й з цього документу видно, що у мешканців будинку, що мають індивідуальні лічильники суми за послуги істотно менше. У Яни Смоляр свого лічильника немає й цифри навпроти її прізвища приблизно в 3 більше, ніж у сусідів.

На думку Володимира Сергієнка, це неадекватні показники, каже, можна 2.5 таких квартири опалити. Причина — суттєво відрізняється вартість опалення квадратного метра. А крім того, стверджує Сергієнко, тарифи для таких споживачів постійно зростають.

У власників квартир, де опалення нараховують на загальних засадах, ціна за 1 кв.м досягає 70 грн. Водночас, у тих, хто поставив лічильники не більше 25-30 грн.

Що кажуть експерти ?

У облтеплокомуненерго прокоментували цей випадок. На думку фахівців, так сталося через те, що основна частина мешканців вже встановила лічильники. Заступник керівника Департаменту АТ “Облтеплокомуненерго” Світлана Двойжон пояснила, чому приходять подібні платіжки. 

По її словах, якщо площа будинку — 1 тис. кв.м і витрата на його опалення — 100 гігакалорій за звітній період. І якщо квартири з лічильником використовували ⅓ від загальної кількості, а їх площа при розрахунку сумарно не перевищує 800 кв.м, то розхід буде маленьким. Відповідно для іншої частини будинку, яка не має лічильників, гігакалорія залишається великою, а значить і ціна за опалення 1 кв.м буде істотно вище.

Висновок: вартість гігакалорій для всіх користувачів однакова, але мешканці квартир без особистих лічильників переплачують за тепло в декілька разів.

При цьому Світлана Двойжон стверджує, що в таких квартирах витрата тепла більше, ніж в оселях, забезпечених роздільними вузлами обліку, оскільки там люди самостійно регулюють рівень подачі тепла.

Що робити в такій ситуації?

Єдиний вихід — встановлювати лічильники й чим швидше, тим краще. Двойжон стверджує, що якщо у 60% -70% людей вони вже є, потрібно ставити всім, інакше йде некоректний розподіл теплової енергії. І з подальшим зростанням відсотка тих, що перейшли на індивідуальний розрахунок, у решти сума в платіжках буде тільки рости.

P.S

Після отримання останньої платіжки Яна Смоляр каже, що вже “дозріла” для установки лічильника. Це обійдеться їй в 13 тис. грн, але за 2 роки, впевнена жінка, вона відіб’є витрати й далі буде йти тільки в плюс.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

На Чернігівщині люди повторно отримують платіжки за газ, погашені ще в грудні: куди пропали гроші?

У 76-річної мешканки села Петрівка Ганни Лагіс пенсія — 3 тис. грн. З них 1630 грн жінка заплатила за газ, але гроші...

4 тисячі гривень на місяць за опалення: звідки беруться такі суми в платіжках та як зекономити?

Мешканка Чернігова Яна Смоляр живе в багатоповерхівці. За січень жінка повинна заплатити за опалення близько 4 тис. грн. Стільки ж “накапало” й...

Ляшко звинуватив міністра у смерті земляка з Чернігівщини. Що сталося в прямому ефірі “Свободи слова”?

14 лютого в прямому ефірі "Свободи слова" Савіка Шустера екс-депутат Верховної Ради, голова Радикальної партії, Олег Ляшко звинуватив міністра охорони здоров'я Максима...

Готель в Новгород-Сіверському, що будували для Путіна та Лукашенко, в 5 раз виставили на продаж

"Президентський" готель в Новгород-Сіверському, який  минулого року нарешті продали, знову виставили на торги. Про це йдеться на сторінці регіонального відділення Фонду держмайна....

Секс-скандал у Чернігівському військкоматі: тріумф справедливості чи, як завжди, кінці в воду?

31 січня, на офіційній сторінці оперативного командування ЗСУ "Північ" опублікована інформація, що фігурант гучного секс-скандалу, військовий комісар Чернігівського обласного центру комплектації та...