Неділя, 26 Червня, 2022

Про субсидії для чернігівців

Починаючи з лютого 2019 року українці мають змогу отримувати державну допомогу, а саме субсидії і пільги, у монетизованому вигляді – у готівковій або безготівковій формі. Далі розповість yes-chernigiv.

Незважаючи на те, що виплата субсидій і пільг має налагоджений механізм, населення все одно потребує додаткових роз’яснень щодо цієї теми.

Що ж, спробуємо розібратися у ситуаціях, які виникають,  детальніше і простою мовою відповісти на актуальні питання.

Про суми виплати пільг

Слід зазначити, що змінився лише механізм виплат пільг на оплату житлово-комунальних послуг, а от порядок розрахунку пільг – ні. Сума пільг буде залежати від розміру знижки, на яку згідно закону має право пільговик, від цін на житлово-комунальні послуги і тарифів на них. Розрахунок розміру пільги проводиться органом соціального захисту населення.

Оплата комуналки

Якщо пільговик написав заяву про бажання отримувати державну допомогу у готівковій формі, то він має змогу отримувати гроші на руки і згодом оплачувати повну суму платіжки за спожиті комунальні послуги.

У разі, якщо така заява не була написана і пільговик має справу з безготівковим розрахунком – частина платежів здійснюється Ощадбанком, а залишок коштів перераховує сам пільговик. Всі послуги оплачуються повністю, якщо сума пільг є достатньої щоб здійснити це. Якщо пільгові кошти залишились, то їх буде перераховано на наступний місяць для наступних платежів. Якщо пільгових коштів виявилось недостатньо, то Ощадбанк здійснить оплату лише тих послуг,  на які їх вистачить, а про послуги, за які потрібно буде розрахуватися самостійно, повідомить пільговика за допомогою СМС-повідомлення з конкретно вказаними сумами доплат.

Якщо пільговик не має власного мобільного телефону, він може надати номер телефону особи, яка мала б змогу повідомляти пільговика про СМС від Ощадбанку.

Відсутність мобільного телефону навіть не завадить проводити розрахунки самостійно.  Для цього пільговик може дізнатися в органі соціального захисту розрахунок розміру пільги і щомісяця самостійно розраховувати суми платежів за комунальні послуги.

До речі, якщо раніше Ощадбанк здійснював оплату послуг за пропорційним принципом, то зараз діє принцип пріоритетності – першою  оплачується послуга з постачання теплової енергії, далі з постачання газу і вже потім з постачання електричної енергії.

Також варто знати, що на сьогоднішній день у безготівковій формі державну допомогу можна отримати лише через Ощадбанк. Що стосується готівкової форми виплат – пільговику надається вибір з 38 уповноважених банків, з якими наразі працює Мінсоцполітики. Також діє доставка коштів за допомогою Укрпошти. Для цього потрібно лише написати відповідну заяву з зазначенням банківських реквізитів.

У ситуації, коли відсутній рахунок у будь-якому з банків, Ощадбанк самостійно створить обліковий запис для пільговика, буде нараховувати на нього кошти та інформувати про їх надходження шляхом СМС-повідомлення.

Також існує можливість переходу від готівкової форми надання пільг до безготівкової. Такий перехід здійснюється виключно за заявою отримувача пільг.

Ще одне питання, яке турбує населення – що буде, якщо оплатити житлово-комунальні послуги до того, як прийде сповіщення про них. Нічого страшного не трапиться – просто на рахунках з’явиться переплата, яка обов’язково буде відображена у наступних періодах, а зекономлені гроші пільговик може отримати влітку.

Так як тема субсидії і пільг є актуальною в даний момент, щодня виникає безліч нестандартних ситуацій і питань, які потребують роз’яснення професіоналів. Для отримання консультацій громадяни мають змогу записатися на прийом до управління соціального захисту населення або зателефонувати на гарячу лінію.

1