Субота, 25 Червня, 2022

Гуртожитки на Малиновського лишилися без світла: хто допоможе людям

Війна наробила чимало горя людям. Багато українців через постійні обстріли опинилися в складних для проживання умовах. Зокрема, повідомляє сайт yes-chernigiv з посиланням на Суспільне, постраждали й гуртожитки на вулиці Малиновського в Чернігові. Пошкоджена техніка, вибиті вікна та двері, побитий російськими снарядами дах – саме в таких умовах доводиться не жити, а виживати мешканцям 4 будинків. 

Під час обстрілів рашисти пошкодили підстанцію, від якої живилися ці будинки. Люди залишилися без світла. Тут мешкають працівники підприємства «Сівертекс» (колишня «Сіверянка»). Будівлі перебувають у «підвішеному» стані: з одного боку, вони не знаходяться на балансі підприємства, а з іншого – не входять до місцевого житлового фонду. Хто допоможе людям з відновленням енергопостачання та з ремонтом? На що їм можна розраховувати?

З якими проблемами стикаються люди

Про свої проблеми розповідають самі ж постраждалі. «Уламки снарядів пошкодили дах. Коли почався дощ, у нас почало текти зі стелі – над холодильником і прямо з люстри. Нам довелося самим вилазити на горище і затуляти дірки в шифері» – розповідає мешканка одного з будинків Людмила Біруля.

Крім того, уламками від снарядів людям побило стіни, пошкодило меблі та побутову техніку. Мешканці, які не мають не тільки світла, а й газових балонів, готують собі їжу на вулиці. Володимир Донець навіть пере надворі. 

За допомогою люди зверталися і у «Сіверткекс», і у міськраду. «В компанії сказали, що не мають коштів допомогти нам. А в міськраді – що наш дім поставлений у чергу постраждалих будинків» –  розповідає Людмила Біруля.

Якщо дах замінювати самим, з кожної квартири доведеться зібрати по 15 тисяч гривень. Зрозуміло, що такі гроші є далеко не у кожної людини, особливо у наш важкий час.

Як коментують ситуацію в компанії «Сівертекс» і в міськраді

Ситуацію прокоментували міські чиновники і працівники підприємства «Сівертекс». Сергій Фесенко, заступник міського голови, повідомив, що ці 4 будинки не належать до житлового фонду Чернігова. Будинки не перебувають на балансі підприємства, повідомив Станіслав Боярченко, начальник юридичного відділу компанії. 

Будинки лише отримують електроенергію завдяки потужностям компанії, люди сплачують «Сівертексу», а фірма, в свою чергу, розраховується з товариством «Енера Чернігів». 

Станіслав Боярченко наголосив, що енергоживлення 2 будинків з 4 вже відновлено. Компанія готова надати іншу свою підстанцію для повного вирішення проблеми. За словами представника компанії, мешканці будинків заборгували за електроенергію майже 80 тисяч гривень. Через цей борг від електрики можуть від’єднати все підприємство. Наразі компанія не має ніякої можливості списати ці борги людей.

Через обстріли рашистів саме підприємство «Сівертекс» зазнало величезних збитків – майже 40 млн гривень. 

Начальник управління житлово-комунального господарства Ярослав Куц сказав, що будинки має оглянути фахівець. Допомога людям можлива лише після складання детального експертного звіту.