Субота, 25 Червня, 2022

З велосипедом проти танків: хоробрість чи безумство?

Перші дні повномасштабного російського вторгнення в Україну стали справжнім шоком для більшості українців. Хтось впав у депресію, хтось – намагався втекти від війни у більш безпечні регіони країни. Але були і такі люди, які кинулися на російські танки практично голіруч. Один з таких сміливців – Сергій Шевченко з Бахмача.

Це сталося 26 лютого, коли орки увійшли в місто Сергія. Чоловік пригадує, як це було: «Я прийшов додому. Дружина повідомила про місцезнаходження колони танків, які заїхали в місто. Я застрибнув на велосипед і приїхав сюди. Більш детально про цей випадок читайте на сайті yes-chernigiv з посиланням на Суспільне.

Російські танки в Бахмачі

Танки заїхали в Бахмач з несподіваного місця. Орки їхали через перехрестя. Сергій розповідає про свої почуття: «Я побачив, що на танках молоді пацани, практично ще діти. І корчать з себе не пойми кого. Ну у мене «дах» і знесло. Я кинув велосипед на танк. Танк переїхав його і попрямував собі далі. Після цього я кинув велосипед на другу машину. А коли, під’їхав третій, я взявся за пушку і заліз на техніку».

Сергій добре знав, як правильно залізти на танк і зупинити його. В армії він добре вивчив буквально «кожен гвинтик» танка.

«Що я зробив? Закрив ногою амбразуру, танк і зупинився. Поряд зі мною був Сашко з Курені. Він кинув свою футболку на БМП. На танку сидів командир. Він вистрілив у повітря. Танки попрямували далі. Я тоді закинув свій велосипед наверх» – згадує Сергій.

Ця подія відбувалася під оселею місцевої мешканки, Надії Удод. Жінка побачила російські танки і багатьох місцевих, що зібралися навколо техніки. «І тут бачу якогось чоловіка на велосипеді. Він кинув велосипед прямо під гусениці. Один танк переїхав велосипед, їде інший. Чоловік витягнув велосипед і кидав на орків ще разів п’ять. Так велосипед і поїхав разом з танком. Сьогодні це все трохи смішно, а тоді було страшно. Їхали не тільки танки, але й «гради» і ще якісь механізми, я не назнаю як вони називаються, по 3-4 труби».

Хто зняв відео з Сергієм

Відео з Сергієм зняла Ірина Проценко. Вона з Києва, 26 лютого перебувала у Бахмачі в своєї подруги. Почувши гуркіт, очевидиця вибігла на вулицю. Побачивши танки, дівчина намагалася зателефонувати в ДСНС і попередити про ворога. Додзвонитися не вдалося. Тоді Ірина зняла відео і почала поширювати в інтернеті. Саме завдяки їй Сергій став впізнаваним.

Після того, як російські загарбники покинули Чернігівщину, один з місцевих підприємців подарував Сергію новий велосипед – з електроприводом. Згадуючи подію, що з ним сталася, Сергій тільки сміється: «Новий велосипед я не кину. У мене інший є. Та чи допоміг той велосипед? Хто зна… Може їм хоч трохи дійшло, що їм тут не раді, їх тут ненавидять».

І додає далі: «Я бачу, що людей дуже здружила ця війна. Я це бачу по Бахмачу. Люди стали більше допомагати одне одному, цікавитися життям своїх рідних і просто сусідів».

Вчинок Сергія можна розцінювати по-різному. З одного боку, це хоробрість, а з іншого – безумство. Але, поклавши руку на серце, я думаю, що не зміг би вчинити так само. Росіяни – це худоба, життя людей для них нічого не значить. Але народ, який готовий кидатися голіруч на танки, перемогти неможливо. Тільки вбити.