Вівторок, 24 Листопада, 2020

Хто виграв від децентралізації: досвід Талалаївської ОТГ

Для того, щоб надати можливість малим селам отримувати гідну підтримку від держави, була запроваджена реформа децентралізації. І сьогодні стало зрозуміло, що це був правильний крок. Прикладом того, як може стрімко йти до своєї амбітної мети влада, є Талалаївська об’єднана територіальна громада, про яку більш детально далі і піде мова. Далі розповість “yes-chernigiv”.

Історія створення

Початок роботи громади не був гладким. Тоді, коли лише приймали рішення про об’єднання навколишніх сільських рад в громаду, населення боялось децентралізації і не одразу повірило в те, що це піде не краще. Але, все ж таки, ті ради які наважились це зробити, не пошкодували. По-перше, бюджет громади виріс в десятеро, і це лише за рік роботи. Основні надходження йдуть від фізичних осіб, нафтових родовищ та земельного податку.

Щойно почала працювати Талалаївська ОТГ, керівництво прийняло рішення, якомога швидше відновити втрачену або майже повністю зруйновану інфраструктуру навколишніх сіл. Так, станом на сьогодні керівники громад пишаються тим, що змогли освітлити вже 90% населених пунктів ОТГ, що не може не викликати захоплення від виконаної роботи.

Дуже важко було утримати та не дати закрити школи та садочки, адже витрати на їх утримання величезні. Але, тим не менш, у громаді не лише зберегли всі навчальні заклади, але і зробили в них ремонт,перевели на тверде паливо, встановили освітлення, замінили вікна, покращили матеріально-технічну базу.

Не залишили без уваги і працівників будинків культури. По-перше, у будинках культури провели косметичний ремонт, а завідувачу надали повну ставку, за якою він працює. Це підштовхнуло до проведення різноманітних культурних заходів, створення місцевого співочого ансамблю. Культурне життя почало розвиватись і виходити з тіні забуття.

В громаді не планують закривати жодної школи. Навіть такої, де навчається менше 20 учнів. Її просто робили філіалом Талалаївської ЗОШ І-ІІ ступенів і школярі спокійно продовжують навчання далі. Цьому радіють і учні, і вчителі, і батьки школярів.

Якщо говорити про ситуацію із хворими на рак, то керівництво ОТГ вирішило надавати кошти на їх лікування. Так, необхідна сума переводиться до лікувальної установи і всі онкохворі отримують необхідні препарати абсолютно безкоштовно. Таку підтримку від громади цінують і дуже сподіваються на подальші ініціативи в такому плані.

Якщо раніше в громаді не було необхідної техніки на розчищення снігу, то вже в цьому році було придбано декілька одиниць транспортних засобів, які суттєво спростять громадські роботи в громаді. Звичайно, не списали з рахунків і стару техніку, яка була в непридатному стані. Її капітально відремонтували, замінили багато запчастин і сьогодні трактори просто ожили на очах і готові працювати на благо всього краю.

Плани на майбутнє

На майбутнє лише великі цілі. Але в керівному складі Талалаївської об’єднаної територіальної громади знають, що лише разом зможуть все побороти і все втілити в життя. Навіть найбільш амбіційні задуми.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

З січня поточного року бюджети Чернігівщини отримали понад 5 млрд гривень податкових відрахувань

Податки - основа існування будь-якої держави і від того, як вони виплачуються, залежить рівень добробуту громадян, їхня безпека і комфортне існування, пише...

Мер доручив забезпечити економію на опаленні порожніх шкіл — чиновники провалили завдання. Як сьогодні вирішується питання?

Пандемія COVID-19 не збавляє обертів і нові реалії щодня ставлять перед місцевою владою свіжі завдання. Далі на yes-chernigiv. Так,...

Мер Чернігова звернувся до поліції: “Можна виконувати ідіотські накази з ентузіазмом, а можна і без нього”

Останнє рішення уряду про введення додаткових обмежувальних заходів, пов'язаних з ростом темпів епідемії COVID-19, продовжує “надихати” населення. Вже очевидно, що "карантин вихідного...

Криза неплатежів за газ на Чернігівщині досягла піку: з 10 абонентів “Чернігівгаз Збут” — 8 боржники

Криза комунальних неплатежів в Україні зростає небаченими темпами. Для когось такий стан речей, з оглядкою на "коронакризу" виглядає природно. Однак сподіватися цим...

Чому в Чернігові не буде IT-центру і які ще обіцянки мера не збулися

Владислав Атрошенко не дотримав своєї обіцянки і, на жаль, в Чернігові не відкриють офісний центр для IT-підприємств. Обіцянка підтримати "айтішників" Атрошенко дав...