Понеділок, 15 Серпня, 2022

Чернігівський хор ім. Бортнянського відправив російських композиторів до архіву

Художній керівник та головний диригент чернігівського академічного хору ім. Дмитра Бортнянського Іван Богданов на своїй сторінці у фейсбук повідомив, що музичний колектив ухвалив виважене рішення — тимчасово не виконувати музику російських композиторів. Причина — загроза воєнної агресії з боку Російської Федерації та концентрація військ на кордоні з Україною. Докладніше про подію розповість сайт yes chernigiv.

Керівник хору ім. Бортнянського повідомив, що від сьогодні твори російських композиторів вирушають до архіву і будуть там до моменту припинення агресії та окупації. За словами Богданова, хор і раніше нечасто виконував їхню музику, але тепер до питання підійшли принципово.

Рішення про виключення всього російського з репертуару колектив ухвалив колегіально — 22 особи проголосували за 2 проти.

У своєму посланні Богданов закликав діячів культури приєднатися до бойкоту будь-яких проявів “російського світу” та підтримати гуманітарну безпеку нашої країни.

Свою посаду Іван Богданов закінчив словами, що насправді він великий симпатик всього російського і виріс у російськомовному середовищі, але поки, уклав музикант, “ми не переселимо Достоєвського, Пушкіна та Глінку за кордон, між нашими країнами ніколи не буде справжнього кордону”. 

.