Неділя, 26 Червня, 2022

Народні Герої України

Гірке та грізне слово «війна», що зненацька увірвалося в життя України, для декого з наших співвітчизників стало не просто злиттям п’яти літер, а справжніми реаліями. Вона корегує звичний хід буття, змушує замислитися і усвідомити, що є для нас найважливішим. А це, впевнена yes-chernigiv.com.ua, – людське життя, родина, дружина (чоловік) і діти, які зустрічають тата чи матір живими, батьки, рідні і друзі, які завжди поруч і не відступаються від нас, як би не склалися життєві обставини.

Перебуваючи там, на передовій, під подихом куль та брязкіт гармат, починаєш розуміти, яке це щастя, що ти маєш на кого покластися. Водночас відбувається надзвичайна переоцінка цінностей, вже не зважаєш на те, що вчора посварився з побратимом, все одно підеш його виручати з-під ворожих обстрілів, без найменших коливань надійний лікар буде рятувати людські житті. Так вчиняють справжні чоловіки, так поводяться великі та сміливі воїни та лікарі з великої літери.

Саме таких надзвичайних людей, військових та лікарів, було нагороджено у перший день березня 2019 року у Чернігові. Одразу десятеро визначних особистостей сучасності були нагороджені почесним недержавним орденом «Народний Герой України». Шкода, що трьох з них довелося представляти їхнім родичам. Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка зібрав надзвичайну кількість відвідувачів. До родичів і друзів нагороджених приєдналися інші теперішні та майбутні військовослужбовці, учні різних шкіл.

Про кожного Героя було сказано чимало добрих слів, розповідалась надзвичайна життєва історія. Серед нагороджених була і «мама Таня», чудовий медик, який допоміг врятувати не одного солдата, і лікар М. Жаренков, який не чекаючи доставки поранених хлопців до госпіталю, допомагав їм прямо в машинах.

До глибини душі вражає історія патріотично налаштованого хлопчини Дані Діллі з Харківщини, батько якого також отримав орден. Щиро вдячні нашим військовим, лікарям та справжнім патріотам України за їхню безстрашність, сміливість, звитягу. Дякуємо їм за те, що ми можемо ходити спокійно рідною землею, сміятися і плакати, у спокої зустрічати новий день, насолоджуватись співом птахів та ароматом весни. Це все – завдяки вашій мужності.

Слава Україні! Героям слава!