Неділя, 26 Червня, 2022

Анастасія Попело з Чернігова стала фіналісткою українсько-німецького проекту «Молодь дебатує»

Проект «Молодь дебатує» в Україні стартував у 2016 році. Проходить за методичної підтримки Jugend debattiert та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

yes-chernigiv.com.ua інформує, що у лютому 2019 року проходив національний фінал німецько-українського проекту «Молодь дебатує». Проходив фінал у м. Харків. Під час дебатів чотирьом школяркам надано було можливість обговорити питання щодо доцільності проведення в Україні електронного голосування на виборах. Серед учасниць дебатів була й Анастасія Попело, яка представляла м. Чернігів. Проект проходив у кілька етапів та загалом охопив 800 школярів з 42-х шкіл.

Анастасія Попело (навчається в 9 класі Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3) вважає, що потрапила у фінал проекту «Молодь дебатує» дякуючи старанням та сумлінній праці. Вчитель історії Анастасії – Ірина Корх розповіла, що її учениця дуже талановита, «тут щось більше, ніж праця». Дев’ятикласниця змагалася з кращими на рівних.

Ірина Корх під час уроків керується демократичними принципами: вільне висловлення учнями власної думки, розгляд різних точок зору тощо. І. Корх вважає, що фундаментом для висловлювання учнями власних точок зору є оперування фактами, від цього принципу не можна відходити у жодному разі. Завжди необхідно спиратися на перевірені аргументи у своїх виступах, саме це стане вирішальним фактором для перемоги у дебатах. Загалом електронне голосування, на думку І. Корх, все ж таки потрібно поступово вводити, щоб в подальшому повністю на нього перейти».

В дебатах Анастасія Попело разом з Катериною Ємельяновою з Дніпра репрезентували позицію CONTRA й переконували опонентів, журі та глядачів у тому, що впровадження паралельної системи голосування коштуватиме досить дорого й стане підґрунтям для зовнішнього втручання у вибори і застосування махінацій. Як приклад учасниці наводили негативний досвід Сполучених Штатів Америки й Францію, де наявна тенденція до скасування електронних систем виборів.

На противагу, їх опонентки, що представляли позиції PRO, подавали  впровадження електронних виборів як інноваційний альтернативний спосіб голосування на виборах, що дасть змогу взяти участь у виборах більшій кількості людей, оскільки голосувати в своєму смартфоні зручно, не потрібно стояти в чергах на виборчій дільниці. За приклад представники позиції PRO навели досвід  Естонії та інших держав.