Неділя, 26 Червня, 2022

У новому році – нова ціна на тепло та воду

Ще у кінці минулого року уряд постановив, що організації, які займаються постачанням теплоенергії мають можливість регулювати та змінювати тарифи за свої послуги. А  вже у поточному році ціни на теплоенергію та постачання гарячої води були зменшені на 30 %. Такий подарунок для жителів 124 міст України зробило підприємство-постачальник даних видів ресурсів. Гарну новину у соціальних мережах розповсюдив прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Далі розповість yes-chernigiv.

Ініціативу уряду зробити повторний розрахунок цін підтримали на даний час 19 обласних центрів, серед яких є і Чернігів. Окрім того, є й міста, які відмовилися від такої програми, серед них Суми, Полтава, Миколаїв, Черкаси та Чернівці.

У своєму повідомленні урядовець надає й декілька прикладів, які підтверджують факт проведення повторного розрахунку цін на ресурси. Таким чином, по 1-кімнатних квартирах сума перерахунку становить від 80 гривень до 292 гривень у Київській та Львівській областях. Щодо 2-кімнатних квартир – цифра у  платіжках коливається від 110 гривень, як у Чернігівській області та до 435 гривень, як у Дніпропетровській. Житлові приміщення з трьома кімнатами мають платіжки з цінами від 140 гривень до 563 гривень у Дніпропетровській та Рівненській областях відповідно.

Також варто зазначити, що жителі Тернополя за жовтень, листопад та грудень минулого року отримали знижки на теплоенергію.

Олексій Гончарук підкреслив те, що створення і запуск такої програми відбулося завдяки зниженню ринкових цін на газ на 23%. Урядовці надали місцевим владам спеціальний механізм, який допоможе відкоригувати суми і платіжках. Отже, такий результат є наслідком спільних зусиль Президента, Уряду та місцевої влади.

Також голова Кабміну подякував місцеву владу за підтримку та роботу і закликав продовжувати діяти у тому ж напрямку. У свою чергу, уряд обіцяє контролювати та регулювати ситуацію.