Неділя, 15 Травня, 2022

Огляд маршрутизатора моделі TP-Link Archer AX10

Більшість маршрутизаторів, що з’являються на ринку, підтримують Wi-Fi 6, все ще коштують близько 50-100 $. Виправдано це високою потужністю, якої є достатньо для великого приміщення, наявністю підтримки різних технологій, наприклад, Mesh-мереж. Так, серед модельного ряду нових агрегатів компанії TP-Link однією з моделей стала TP-Link Archer AX10. Саме на цю варіацію ми зробимо огляд.

Про комплектацію пристрою

Укомплектована ця модель так само, як і її попередня варіація. Здебільшого в комплектацію роутерів, що поставляються на ринок, входять блок живлення, Ethernet-шнур і відповідна документація. Для запуску роботи цього маршрутизатора достатньо підключити живлення та шнур.

За вказаним далі посиланням розміщено інструкцію з налаштування роутера tp-link archer ax10.

Отже, про зміни Archer AX10. Очевидно, нещодавно компанія внесла невеликі оновлення в ПЗ своїх роутерів, також їх адміністративна панель стала виглядати свіжішою, при цьому в функціональності істотної різниці немає. Відповідно, невеликі новації практично не призвели до змін процесу налаштування.

Як і раніше, у процесі виконання початкового підключення апарат автоматично пропонує провести експрес-налаштування з введенням пароля, що дає доступ до адмінпанелі, вказівкою часового поясу, введенням даних, необхідних для доступу до Інтернету та вказівкою назви мережі. Після цих маніпуляцій прилад висвітить QR-код, що дозволить набагато зручніше підключити смартфон користувача до нової мережі.

Про дизайн та експлуатацію

Модель AX10 зовні дуже схожа на AX50. Різниця ледь помітна і єдиною відмінністю, яка впадає у вічі, є наявність на другій моделі логотипу Intel.

Роутер Archer AX10 вимагатиме трохи більше простору, оскільки корпус у нього ширший з боків і має такі параметри – 260х135х39 мм. Також знадобиться простір під 4 незнімні антени. Розмістити роутер можна на горизонтальні поверхні або змонтувати на стіну за допомогою кріплень знизу на панелі.

Також «старша» модель відрізняється наявністю USB-роз’єму та кнопки, що регулює підсвічування. Всі інші елементи: кнопки включення, скидання та WPS, 4 LAN-порти, роз’єм живлення та WAN-роз’єм – є, але розташовані трохи по-іншому. Усі індикатори на передній панелі, крім крайнього, що відповідає за WPS замість USB, також однакові. Вони відключаються через «адмінку» або програму.

Все ж таки є один «видимий» мінус у зовнішньому дизайні Archer AX10 – його глянсовий корпус, тому що тестовий зразок був уже весь у подряпинах.

Як зазначалося раніше, ця модель підтримує Wi-Fi 6. З функціональної сторони спочатку відрізняється він від AX50 заявленими показниками швидкості, а саме – до 300 Мбіт/с при діапазоні 2,4 Гігагерц, і до 1201 Мбіт/с при 5 гігагерц, що вдвічі повільніше за попередню модель «Арчера».

Достатньо й інших відмінностей: у ньому відсутній FEM-модуль, він не підтримує DFS, не має USB та віртуальних серверів, а також функція захисту та батьківський контроль у нього спрощені. Але, важливо те, що вартість сьогоднішньої моделі втричі нижча!

Крім всього цього, роутер наділений декількома стандартними корисними функціями: можливістю входу за допомогою додатка та хмарного сервісу фірми, функцією “Smart Connect”, NAT Forwarding, QoS, VPN і звичайною адміністративною функціональністю за типом оновлення прошивки 1-й кнопкою, бекапу налаштувань, автомат і т.д. А ще адміністративна панель виглядає естетичнішою.

Поки що незмінним залишився додаток для смартфонів і він все так само доступний для користувачів ОС Андроїд та iOS.

Функціонування роутера

Відмінність першого включення девайсу та інших роутерів бренду полягає лише в оформленні інтерфейсу. Розібратися в основних налаштуваннях зможе і звичайний “користувач”, знайомий з необхідними для підключення конфігураціями від вибраного Інтернет-провайдера.

Для тестування ми встановили роутер у 2-кімнатну квартиру із підключеною гігабітною мережею. Вимірювання швидкостей проводилося з використанням нових ноутбуків, що підтримують Wi-Fi 6. Вимірювання при проводовому з’єднанні виявив 850 Мбіт в секунду вхідної швидкості і 470 Мбіт в секунду вихідної. У 2,4 гігагерцовому діапазоні поблизу роутера швидкість склала 100/100 Мбіт і 80/95 у віддаленій точці квартири. Як і очікувалося, 5 гігагерцовий діапазон виявився швидшим: 510/347 Мбіт/сек біля девайсу і 395/243 Мбіт далеко від нього.

Практично з будь-якої точки приміщення швидкість мережі становила 30 Мбіт/сек, а за наявності одного провідного клієнта підскакувала до 100 біля роутера та до 40-60 у віддалених точках приміщення.

Перемикання на 5 ГГц частоту забезпечило швидкість близько 320 Мбіт/сек поблизу маршрутизатора, а на відстані від нього вона просідала вдвічі. При підключенні одного провідного клієнта дані передавалися помітно швидше – більш ніж за 600 Мбіт/сек поруч із маршрутизатором та понад 240 в інших місцях.

З такими показниками швидкість дуже хороша, зокрема з огляду на те, що це базова модель роутера. Продуктивність пристрою вистачить на більш ніж 10 клієнтів без конфлікту і з постійним доступом для всіх з них.