П’ятниця, 20 Травня, 2022

Ляшко звинуватив міністра у смерті земляка з Чернігівщини. Що сталося в прямому ефірі “Свободи слова”?

14 лютого в прямому ефірі “Свободи слова” Савіка Шустера екс-депутат Верховної Ради, голова Радикальної партії, Олег Ляшко звинуватив міністра охорони здоров’я Максима Степанова в смерті жителя Чернігівської області Ігоря Біжовця. Розбираємося, що стало причиною скандалу. Далі на yes-chernigiv.

Щирий жаль чи піар за будь-яку ціну?

2 лютого 2021 року в Чернігівській обласній лікарні від коронавірусної інфекції помер 44-річний житель Сосниці Ігор Біжовець. На жаль, ситуація, як на наші реалії, банальна — за два тижні до цього чоловіка перевели в Чернігівську обласну лікарню у важкому стані, він не міг дихати та йому потрібен був кисень.

За словами Ляшка, до нього звернулися родичі Біжовця з проханням допомогти дістати апарат для подачі кисню та американський препарат “Ремдесівір” для лікування Covid-19. Ляшко каже, що особисто спілкувався зі Степановим і той пообіцяв зробити все можливе, зокрема, перекинути препарат з іншої області в Чернігівську. Однак реально, стверджує політик, нічого так зроблено й не було. Єдине що — головному лікарю Чернігівської лікарні зателефонував головний санепідем лікар країни, поцікавився станом хворого й на цьому все закінчилося.

Ляшко зачитав листування Біжовця, з якої випливало, що попри те, що чоловікові не вистачало кисню, він віддав свій апарат сусідові по палаті, якому було ще гірше. У підсумку обидва померли, у обох залишилося по двоє дітей. Свою промову Ляшко закінчив звинуваченнями на адресу Степанова в смерті Біжовця та більшості померлих українців, яких можна було б врятувати, якби не некомпетентність міністра та всієї влади в цілому.

Слід сказати, що Олег Васильович так увійшов в раж, що Шустеру довелося його заспокоювати, просити закінчити свій спіч та дати нарешті слово “обвинуваченому”.

У мене є така слабкість … допомагати людям

Своєю чергою, міністр охорони здоров’я підтвердив, що Ляшко дійсно звертався до нього за допомогою, однак, за словами Степанова, політик маніпулює фактами й не до кінця розібрався в ситуації. Степанов стверджує, що він особисто та лікарі обласної лікарні зробили все можливе, щоб врятувати Біжовця, але у нього була важка форма Covіd-19. Що стосується обіцяного їм препарату “Ремдісівір”, то американське ліки на тій стадії хвороби, що була у померлого, вже не працює. Степанов також заявив, що особисто (!) стежить за здоров’ям кожного пацієнта, якого можна врятувати й взагалі у нього є така слабкість допомагати людям. А Ляшко він порадив більше навіть не намагатися його звинувачувати в подібних речах.

Після цього чиновники та політики в студії Савіка Шустера перестали піаритися на смерті людей, які їм насправді глибоко байдужі й перейшли на інші, цікавіші теми.

До відома, що стосується достовірності даних по зараженнях та смертності від коронавірусу. Як виявилося, в офіційній статистиці області, інформація про смерть Ігоря Біжовця та його сусіда по палаті… відсутня. Серед померлих у ті дні числяться жителі різних районів, але з Сосницького р-ну нікого немає.