Вівторок, 24 Травня, 2022

Уряд поставив крапку у питанні “євроблях”: що чекає чернігівчан, які не розмитнили авто з європейськими номерами

За інформацією Центру громадського моніторингу та контролю, у зв’язку з тим, що 10 листопада закінчився пільговий період для розмитнення автомобілів на європейських номерах, власників таких транспортних засобів штрафуватимуть. Наскільки все серйозно у цьому питанні, розповідає yes chernigiv.

Почнемо з того, що пільговий період щодо розмитнення “євроблях” набув чинності у травні 2021 р. після внесення змін до Податкового та Митного кодексів.

Відповідно до нових правил, спрощена процедура розмитнення розповсюджувалася на вживані автомобілі старше 5 років з реєстрацією в ЄС.

Ці транспортні засоби тимчасово звільнили від сплати ввізного мита, а суму акцизу нараховували не від ціни автомобіля, а від року випуску, обсягу та типу двигуна.

Відповідно, чим старше було авто та чим потужнішим у нього був мотор, тим дорожчою була розмитнення.
Пільговий період було введено на 6 місяців (180 днів), з моменту набрання чинності законом.

Що чекає тепер на чернігівців, які не встигли до 10 листопада розмитнити машину? Однозначно нічого хорошого.

Якщо такий автомобіль зупинить поліція – штраф 8,5 тис. грн. Однак, це ще не все. Інформацію про порушника передадуть на митницю, де після оформлення ухвали про порушення митних правил, буде суд та новий штраф — 170 тис. грн. А якщо ви відмовитеся платити, можливий арешт майна та блокування банківських рахунків.

Щодо можливості продовження пільгового періоду, то це навряд чи станеться. В уряді дали зрозуміти, що на питанні “євроблях” поставлено жирну крапку.