Неділя, 26 Червня, 2022

У Чернігові запрацює механізм сприяння забезпеченню новими квартирами мешканців аварійних і застарілих будинків

 На засіданні 40-ої сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання 21 березня 2019 року прийнято міську програму сприяння забезпеченню новим житлом мешканців непридатних і застарілих помешкань у Чернігові (далі – Програма). Депутати Чернігівської міської ради підтримали Програму. yes-chernigiv.com.ua повідомляє, що незаможним мешканцям не придатних для подальшого проживання багатоквартирних будинків у Чернігові надано можливість переселення до нових квартир.

Програмою передбачено виплати компенсацій для інвесторів-забудовників в разі ведення будівництва на місці аварійного будинку з відселенням мешканців у новіші будинки.

При обговоренні нововведення на сесійному засіданні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко акцентував увагу на обов’язковому дотримання принципу участі у Програмі лише за умови згоди всіх мешканців.

«Це програма для добровільних договірних відносин із забудовником у разі, якщо всі мешканці згодні. Якщо декілька з них не підписуються – місто Програми щодо цього будинку не розпочинає. Тоді це проблеми колективу: знаходьте незгодних, переконуйте їх, вмовляйте», – повідомив Атрощенко В.

Ініціатором розробки цієї новаційної Програми є Владислав Атрошенко. В Україні попередньо такого механізму не було. Відтепер почне вирішуватись питання зменшення кількості старих будинків. На місці старих будинків виростатимуть новобудови.

У декілька напрямів здійснюватиметься стимулювання забудовників, а саме:

  • для будівельної компанії буде встановлено мінімальний розмір пайової участі в розвитку інфраструктури міста – 0,01%.
  • за рахунок міського бюджету забудовникам буде надаватися часткова компенсація збитків, які вони понесуть при  забезпеченні мешканців старого будинку новим житлом. Розмір компенсації становитиме до 40% опосередкованої вартості спорудженого житла, встановленого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального будівництва України для Чернігівської області, в розрахунку на загальну площу відселених квартир і приміщень.

На засіданні депутати внесли до проекту ще одну правку: компенсація (на рівні 30%) стосуватиметься також власників, які мають правовстановлюючі документи і на нежитлові приміщення всередині відселюваного будинку.

Програма охоплює будинки непридатні для подальшої експлуатації та аварійні. Загалом вона розповсюджуватиметься на будинки, з моменту введення в експлуатацію яких минуло 50 років чи більше.

Для прийняття Програми фахівцям довелось проробити великий об’єм роботи та обговорити співпрацю з великою кількістю забудовників.

Чернігівська міська адміністрація виступає за детінізацію економіки, у зв’язку з цим взяти участь у Програмі надано тим забудовникам, у яких за останній звітний рік середня заробітна плата на підприємстві становила не менше за 90% від середньої по галузі будівництва по Україні. Отже, у програмі зможуть взяти участь будівельні компанії, які є сумлінними платниками податків.