Неділя, 26 Червня, 2022

В Чернігівській області розпочався місячник добровільної здачі незареєстрованої зброї

Покласти край незаконному розповсюдженню зброї та боєприпасів з південно-східних областей в глиб території України та внесення до реєстрів іншої незареєстрованої зброї на сьогодні є першочерговим завданням. Стало відомо, що з 1-го квітня на Чернігівщині, та й загалом на всій території України, буде проведено місячник по здачі незареєстрованої вогнепальної зброї у добровільному порядку. Працівники поліції закликають здати зброю, яка незареєстрована.

Журналісти інтернет-видання yes-chernigiv.com.ua нагадують, що до громадян, які протягом квітня добровільно здадуть в підрозділи дозвільної системи боєприпаси, вибухівку, холодну чи вогнепальну зброю не буде застосовано кримінальну чи адміністративну відповідальність.

Українці прагнуть жити під мирним небом і зараз є змога долучитися до акції, яка дасть змогу покращити ситуацію щодо реєстру зброї населення. Для осіб, які добровільно у вищевказаний термін не здадуть незаконну зброю законом передбачено кримінальну відповідальність.

Стаття 263 Кримінального кодексу України “Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами” позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Згідно з законодавством для власників незаконної мисливської гладкоствольної зброї застосовується адміністративна відповідальність (зокрема, стаття 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.

Кримінальну відповідальність передбачено за наявність у особи не зареєстрованої холодної зброї (частина 2 статті 263 ККУ).

Майте на увазі, що не зареєстровані в поліції боєприпаси (у разі якщо вони не були викрадені чи задіяні при здійсненні злочину) та зброя після перевірки в рамках вищевказаного місячника, може бути зареєстрована.

Отже, звертаємося з проханням до всіх, у кого є в наявності незареєстрована холодна або вогнепальна зброя, боєприпаси та вибухівка, крім того зброя з часів попередніх війн, з’явитися до підрозділів дозвільної системи відділів (відділень) поліції за місцем проживання для її реєстрації або добровільної здачі.