Неділя, 26 Червня, 2022

Перша леді завітала до Чернігова

У Міжнародний день рідної мови до Чернігова завітала перша леді України Марина Порошенко.  Пані Марина зауважила, що Чернігівський край займає перші позиції серед інших областей у впровадженні інклюзивної освіти. Інклюзивне навчання передбачає рівний доступ до здобуття освіти, що ґрунтується на особистісно-орієнтованих підходах із урахуванням особливостей та потреб кожної дитини. У Чернігівській області 103 школи є інклюзивними,  а також планується відкриття 5 ресурсних центрів (до речі, на сьогодні 12 вже працюють).

Як повідомляє yes-chernigiv.com.ua, перебуваючи в Чернігові, перша леді відвідала обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді. Марина Порошенко поспілкувалася з ліцеїстами, попрактикувала англійську мову, переглянула аудиторії, у яких навчаються діти. Під час привітання із Днем рідної мови, дружина Президента наголосила, що мова – невід’ємна складова нашої країни. Попри багаторічні знущання з нашої солов’їної мови, боротьбу за самостійність ми вибороли право на незалежність, тож повинні оберігати її та піклуватися про українське слово.

Не оминула увагою пані Порошенко й дітей, які здобули перемоги на олімпіадах та конкурсах усіх рівнів з української мови та літератури. Учні поділилися своїми думками з приводу рідної мови та її значення для громадянина України, кожен отримав у подарунок «Кобзар» Тараса Шевченка як символ нескореності українців. Звичайно, не було б перемог у конкурсах, якби не кропітка робота педагогів-філологів, які сіють зерно українського слова в душах дітей. Голова облради Олександр Мисник нагородив подяками та грамотами учителів ліцею і подякував їм за невтомну працю на педагогічній ниві та збереження рідної мови.

Ліцеїсти підготували для Марини Порошенко святкові номери, які до  глибини душі вразили першу леді України.