Неділя, 26 Червня, 2022

«Живі» гроші для розрахунку за комунальні

Кінець місяця для українців завжди позначається не дуже приємними моментами, оскільки приходять квитанції за комунальні послуги. Їх чекають «з нетерпінням» і останнім часом навіть із жахом, оскільки суми в платіжках щомісяця збільшуються.

З метою полегшення життя, повідомляє yes-chernigiv.com.ua, держава запровадила програму субсидій, яка дозволяє українцям, які через низький прожитковий мінімум не мають змоги оплачувати «комуналку», платити тільки її частину.

Але останнім часом навіть така програма стає малоефективною для наших громадян, оскільки під час нарахувань відбуваються певні порушення. Тому, щоб ще більше спростити таку процедуру, відповідним рішенням Кабінету Міністрів України було прийнято закон про монетизацію за комунальні послуги.

Згідно з такою постановою, у 2019 році українці будуть щомісяця отримувати не зменшені суми у квитанціях, а «живі» гроші для оплати показників лічильника.

Представники уряду зауважують, що процес монетизації відбуватиметься в три етапи. Зокрема, перший уже повинен був відбутися з 1 січня 2019 року, і на свої банківські рахунки повинні були отримати кошти ті субсидіанти, які вперше звертатимуться до держави за допомогою допомогу у виплаті комунальних.

З 1 травня 2019 року «живі» гроші зможуть отримувати ті, хто вже не раз отримував субсидію, а також ті, хто користується цією послугою постійно.

А вже з 1 жовтня 2019 року монетизація повністю замінить «стару» систему надання субсидій, і за наявності належних документів кожен українець зможе  отримувати кошти на оплату ЖКГ.

Разом з тим, у випадку економії та заощаджень після закінчення опалювального сезону залишок коштів на рахунку кожна родина зможе використати на свій розсуд.

У Кабміні повідомляють, що правила надання такого роду субсидій залишаться такими, які були й за старою програмою.