Неділя, 26 Червня, 2022

Відстрочка штрафів для автомобілів з іноземною реєстрацією

Народними депутатами був затверджений законопроект про внесення певних змін у Митний кодекс, задля створення можливості відтермінування до 31 грудня поточного року штрафних санкцій за «євробляхи», пише yes-chernigiv.com.ua.

Для набуття чинності законопроект, зареєстрований під номером 2288, мав зібрати 226 голосів депутатів, а фактично було зібрано більше потрібного – 285 «за».

Варто зазначити, що вже існував відповідний закон, за час дії якого власників нерозмитнених автомобілів не штрафували.

Для чого знадобилося ще одне відтермінування? Ініціатори законопроекту повідомляють, що перше відтермінування не дало своїх результатів. За час дії нового закону влада обіцяє знайти рішення для виходу з ситуації, знайти механізм для її врегулювання.

Наразі в уряді існує два варіанти дій з іноземними машинами. Перший – це їх розмитнення за існуючою, але вдосконаленою формулою. І другий – це створення нової, актуальної формули, яка б ґрунтувалась на принципі «справедливого оподаткування».

Які ж штрафи за порушення умов розмитнення діють в Україні без врахування даного закону?
Штраф сумою 85 тисяч гривень – якщо перевищено строк доставки транспортних засобів до кордонів від 20 до 30 діб. Штраф розміром 170 тисяч гривень – у разі перевищення строку на більше ніж 30 діб.

Також діють штрафні санкції щодо протермінування строку тимчасового перебування автомобілів для особистих цілей або для комерційного використання.

Штраф 34 тисячі гривень – передача іноземного автотранспорту у розпорядження іншій особі.

Після підписання закону президентом органи поліції отримають розпорядження щодо тимчасової відміни штрафних санкцій для «євробляхерів».

Варто згадати, що з 25 листопада 2018 року по 22 лютого 2019 діяла знижка у 50% на акцизний збір при розмитненні авто з іноземними номерами. За час її дії на митницях було оформлено більше 218 тисяч автотранспорту на суму близько 13,6 мільярдів гривень. Згодом до 23 травня чинність знижки відмінили і автомобілі знову почали розмитнюватися за повною ставкою.